• „PAN JEZUS WNIEBOWSTEPUJE … ”

• Ogłoszenia od 05.0452024 do 12.05.2024

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 05.05. do 12.05.2024 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

7.30 – Za ++ rodziców Irenę i Mariana Sarna, ++ z rodzin: Sarna, Leki i Szenk

9.30 – Za + Martę Mika we wspomnienie urodzin

11.00 – Za ++ Henryka Pławeckiego, rodziców Walentego i Franciszkę, brata Tadeusza, teściów Jana i Jadwigę Pownuk, Siostry Boromeuszki: Arnulfę Pławecką i Leontynę Bula

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, koło stodoły, przy ulicy Staromiejskiej

PONIEDZIAŁEK – 06.05.2024 – Święto Św. Apostołów FILIPA i Jakuba – Dni Krzyżowe

7.00 – Za ++ rodziców Anielę i Władysława Kępka oraz + Józefa Wuzik

Procesja do Krzyża przy ul. Okopowej, po drodze NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 07.05.2024 – Dni Krzyżowe

7.00 – Za ++ rodziców Stefanię i Gerarda Wala, Gertrudę i Jana Chudek o dar życia wiecznego

Procesja do Krzyża przy szkole przy ul. Żorskiej, po drodze NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 08.05.2024 – Ur. Św. STANISŁAWA, bpa i męcz. głównego patrona Polski – Dni Krzyżowe

7.00 – Za + Rudolfa Gołek

Procesja do Krzyża przy ul. Rybnickiej u P. Gruszka po drodze NABOŻEŃSTWO MAJOWE

CZWARTEK – 09.05.2024

18.00 – Za + ojca Zygmunta Szczypińskiego w I rocznicę śmierci, + Beatę Szczypińską w X rocznicę śmierci

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 10.05.2024

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Roberta Kokot w kolejną rocznicę śmierci

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA – 11.05.2024

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii NABOŻEŃSTWO MAJOWE

16.00 – Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Wielkanocnej. Za + Marię Kucia w IX rocznicę śmierci

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30 – Za + Różę Chlebek w II rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ Ludwika i Annę Kokot i ++ z pokrewieństwa

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce przy ulicy Sadowej /koło rozsad/

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

„… WY JESTEŚCIE PRZYJACIÓŁMI MOIMI … ”.

W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Rozpoczynając tę Eucharystię, wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar oraz żałujmy za każdy przejaw naszej niewdzięczności.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

W dzisiejszą niedzielę zapraszam o godzinie 18.00 na nabożeństwo majowe przy ulicy Staromiejskiej przy kapliczce koło stodoły.

W poniedziałek, wtorek i środę podczas procesji do przydrożnych krzyży będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. Przy krzyżach będziemy modlić się o urodzaje polne i błogosławieństwo w pracy.

W poniedziałek przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Procesja do Krzyża przy ulicy Okopowej’

We wtorek procesja do Krzyża przy ulicy Żorskiej.

W środę obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Procesja do Krzyża przy ulicy Rybnickiej.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza Św. szkolna i nabożeństwo majowe.

W II sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych

naszej parafii i na nabożeństwo majowe. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Wielkanocnej. Po Mszy Św. około godziny 17.00 w naszej salce parafialnej odbędzie się Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godzinie 11.00 zapraszam by wraz ze mną dziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa w przededniu 35 rocznicy przyjęcia święceń prezbiteratu przeze mnie i moich kolegów rocznikowych. Kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Nabożeństwo majowe sprawowane będzie o godzinie 18.00 przy kapliczce przy ulicy Sadowej / koło rozsad/. Serdecznie zapraszam.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”

• o naszych świętych – filarach polskiej maryjności,
    • o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu,
    • o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy.