• „PAN JEZUS WNIEBOWSTEPUJE … ”

• Ogłoszenia od 28.04.2024 do 05.05.2024

V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 28.04. do 05.05.2024 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

7.30 – Za ++ Anastazję i Jana Kisielowski

9.30 – Za + mamę Łucję Gaża

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marii Żemła z okazji 18 rocznicy urodzin

Chrzest dziecka: Zuzanna Maria Rezner

PONIEDZIAŁEK – 29.04.2024 – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK, patronki Europy

7.00 – W pewnej intencji

WTOREK – 30.04.2024

7.00 – Za + Anielę Gwóźdź – od rodziny Szmajduch

ŚRODA – 01.05.2024 – Święto Św. JÓZEFA, Robotnika

7.00 – Za + Małgorzatę Żelazo o radość życia wiecznego – od koleżanek i kolegów z telekomunikacji

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

CZWARTEK – 02.05.2024 – Wsp. Św. ATANAZEGO, biskupa i doktora Kościoła – I czwartek

18.00 – Msza św. młodzieżowa. Za + Grażynę Niedźwiedź – od teściów z rodziną NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 03.05.2024 – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, gł. patronki Polski

7.30 – Za + syna Janusza Baron i ++ z pokrewieństwa obu stron NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.30 – Za + Józefa Warzecha w V rocznicę śmierci, ++ rodziców Łucję i Jana Warzecha NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Za ++ rodziców Ingę i Rufina Zając NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA – 04.05.2024 – Wsp. Św. FLORIANA, męczennika, patrona archidiecezji – sobota

7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat NABOŻEŃSTWO MAJOWE

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Krzysztofa Chlebek z okazji 50 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkanocnej. Za + Józefa Bankiel w XXV rocznicę śmierci i + żonę Elżbietę

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024

7.30 – Za ++ rodziców Irenę i Mariana Sarna, ++ z rodzin: Sarna, Leki i Szenk

9.30 – Za + Martę Mika we wspomnienie urodzin

11.00 – Za ++ Henryka Pławeckiego, rodziców Walentego i Franciszkę, brata Tadeusza, teściów Jana i Jadwigę Pownuk, Siostry Boromeuszki: Arnulfę Pławecką i Leontynę Bula

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, koło stodoły, przy ulicy Staromiejskiej

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024

„… JA JESTEM PRAWDZIWYM KRZEWEM WINNYM … ”.

„W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy u progu Eucharystii, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.

W dzisiejszą niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gaz. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek przypada Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W środę obchodzimy Święto Św. Józefa, Robotnika i rozpoczynamy Maryjny Miesiąc Maj serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

W I czwartek miesiąca przypada wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
    O godzinie 18.00 będzie Msza św. młodzieżowa.

W piątek obchodzimy Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski.
    Msze Św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za gazowe ogrzewanie.

W I sobotę miesiąca wspominamy Św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji, hutników i strażaków. Zapraszam o godzinie 7.45 na rozważania Pierwszo-sobotnie i na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu. Po Mszy Św. odprawimy nabożeństwo majowe. Od godziny 9.15 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkanocnej.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 18.00 będzie sprawowane przy ulicy Staromiejskiej przy kapliczce koło stodoły. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II.