• Ogłoszenia od 07.04.2024 do 14.04.2024

II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 07.04. do 14.04.2024 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024

7.30 – Za + Patrycję Świerkot we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ireny Waleczek w kolejną rocznicę urodzin i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

11.00 – Za + Teresę Żelazo we wspomnienie urodzin

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

PONIEDZIAŁEK – 08.04.2024 – Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

7.00 – Przez wstawiennictwo Św. Jacka z podziękowaniem i prośbą o Boże błogosławieństwo dla naszego Szafarza Antoniego Tabatha z okazji 15 rocznicy jego posługi

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – modlitwy za dzieci poczęte, a nienarodzone

WTOREK – 09.04.2024

7.00 – Za ++ Augustyna Świerkot i jego syna Sławomira – od sąsiadów

Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 10.04.2024

7.00 – Za + Małgorzatę Żelazo – od członków Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich

CZWARTEK – 11.04.2024

18.00 – Za + Bolesława Kryut w V rocznicę śmierci

PIĄTEK – 12.04.2024

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Rufina Słowik – od swata z gór z dziećmi

SOBOTA – 13.04.2024

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

14.00 – Ślub konkordatowy: Marzena Świątkowska Dominik Fabian

15.00 – Chrzest dzieci: Beniamin Ludwik Podgórny

Oliwia Bogusława Szymczyk

Hanna Julia Ikas

16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkanocnej. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętej Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Grażyny i jej córki

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024 – Święto Chrztu Polski, Niedziela Biblijna

7.30 Za + Anielę Mazur i jej męża – od chrześniaków

9.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Augustyna Duda, Paulinę i Pawła Dobija

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętej Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Niedźwiedź

Roczek dziecka: Eliza Szadurska

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.04.2024

„… BĄDŹCIE MIŁOSIERNI ! …”.

„Weźmijcie Ducha Świętego!”. Słowa zmartwychwstałego Chrystusa, który przekracza zamknięte drzwi Wieczernika i posyła uczniów do świata, zachęcają i nas do udziału w Jego misji. Jezus wkracza w nasze życie i chce nas uczynić znakiem swojej obecności w świecie. Zgromadzeni w Jego imię na Eucharystii, otwórzmy się na dary Ducha, który uzdalnia do dawania świadectwa o Jego miłosierdziu wobec wszystkich.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za składane ofiary.

Dziś w II Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Zachęcam także do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św., o 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Świętej oraz ich rodziców. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla rodziców.

W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszam do podjęcia decyzji wstąpienia i utworzenia nowych róż różańcowych. Wystarczy codziennie odmówić dziesiątkę różańca, a w drugą sobotę miesiąca spotkać się na Mszy Św. i we wspólnocie w salce parafialnej. o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkanocnej.

Przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm RP dla upamiętnienia Chrzty Polski datowanego na 14 kwietnia 966 roku. Tę niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Odbędzie się również wielkanocne spotkanie rodzin – Emaus Domowego Kościoła. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem.

Zachęcam do czytania Pisma Świętego oraz prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” m.in. o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia.