• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 10.03.2024 do 17.03.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  IV Niedziela Wielkiego Postu od 10.03. do 17.03.2024 r.

  NIEDZIELA – 10.03.2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za ++ męża Romana Machnik, syna Adama i przyjaciółkę Krystynę Kałus

  9.30 – Za + Paulinę Mrozek w I rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Pawła Pistelok

  15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

  PONIEDZIAŁEK – 11.03.2024

  7.00 – Za + męża Józefa Wuzik w X rocznicę śmierci

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 12.03.2024

  7.00 – Za ++ Ludwika Waleczek, rodziców obu stron i ++ z rodzin

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 13.03.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Helenę Kocur, ++ Anielę i Stanisława Koczar

  Rozważania Wielkopostne przygotowane przez Panią Katechetkę i młodzież z „Naszego Rolniczoka”

  CZWARTEK – 14.03.2024

  18.00 – Za ++ Stefana i Marię Kokot i wnuka Krzysztofa

  PIĄTEK – 15.03.2024

  18.00 – Msza św. szkolna. Za + męża Henryka Bogocz

  19.15 – DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich ulicami naszej parafii: Rzepakową i Malinową

  SOBOTA – 16.03.2024

  8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

  14.00 – Chrzest dziecka: Patryk Gabriel Hulbój

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Zosi i Stasia z okazji urodzin oraz ich siostry przyjmującej Chrzest Marii Teresy Janiszewskiej, a także w intencji ich rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków

  16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkiego Postu. Za ++ Antoniego i Gertrudę Żelazo

  NIEDZIELA – 17.03.2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za ++ rodziców Teklę i Wincentego Kiermasz, ++ 3 synów, zięcia i synową, 2 wnuków i wnuczkę oraz dusze w czyśćcu cierpiące

  9.30 – Za + Stefana Krasoń w XXXVII rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Annę Stęchły w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców Jadwigę i Jana Spyra, Helenę i Pawła Stęchły

  15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024

  JEZUS POWIEDZIAŁ DO NIKODEMA…” – MÓWI i DO CIEBIE.

  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Po raz kolejny spoglądamy na Boga, który przekonuje nas o szaleństwie swojej miłości. Syn z wysokości krzyża pragnie przyciągnąć wszystkich do Siebie. Niech udział w tej Eucharystii umocni nasze kroki na drodze wielkopostnych ćwiczeń, abyśmy potrafili przyjąć Jezusa – dar Ojca i dzielić się Nim z tymi, którzy jeszcze Go nie poznali.

  Dzisiejsza kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za składane ofiary.

  W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz.15.30.

  W środę w Wielkim Poście po porannej Mszy Św. prowadzone są krótkie rozważania przygotowane przez Panią Katechetkę i młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Serdecznie zapraszamy.

  W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. o godzinie 19.15 gromadzimy się przy ulicy Rzepakowej od ulicy Staromiejskiej i przejdziemy z naszą parafialną Drogą Krzyżową do ulicy Zbożowej, a powrócimy ul. Malinową do ul. Rzepakowej. Na Drogę Krzyżową zabieramy odblaski, świece, pochodnie. Zakończymy około 20.30.

  W sobotę o godzinie 8.00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Bardzo proszę by przynieść na tę Mszę Św. kapliczki. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkiego Postu.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków. Podopieczni naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa przed kościołem będą sprzedawać palmy, ozdoby i wyroby świąteczne.

  Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii. U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” w cenie 16 zł i inne świece w cenie 18 zł jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Możemy te „Paschaliki” użyć w czasie liturgii światła w Wielką Sobotę, a w Niedzielę Zmartwychwstania pozwolą nam przeżyć jedność z tymi dziećmi przy wielkanocnym stole.

  W naszej parafii tradycją było pielgrzymowanie w Wielkim Tygodniu do Kalwarii Zebrzydowskiej i odprawienie tam Drogi Krzyżowej. Pragniemy teraz do tego powrócić i to pielgrzymowanie planowane jest na Wielki Wtorek 26 marca br. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Mogą pojechać zarówno dzieci jak i osoby starsze.

  Zapraszamy młodzież do udziału w największym w Polsce spotkaniu młodych, które odbędzie się w sobotę, 1 czerwca 2024 na Polach Lednickich. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Wracaj do domu!”. Wyjazd autokarem z Pszczyny nocą w piątek (31.05), powrót nad ranem w niedzielę (02.06). Koszt udziału: 210 zł (pakiet uczestnika, transport, ubezpieczenie). Zapisy przez formularz: https://forms.gle/R2ff9U9grCDBpaHz8.

  Szczegóły – ks. Marcin Głąbek (marcin.glabek@katowicka.pl). Zapraszamy serdecznie!

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru. A w wielkopostnej szkole modlitwy – o rozproszeniach.

  POWRÓT