• „… WY JESTEŚCIE PRZYJACIÓŁMI
    MOIMI … ”.

• Ogłoszenia od 03.03.2024 do 10.03.2024

III Niedziela Wielkiego Postu od 03.03. do 10.03.2024 r.

NIEDZIELA – 03.03.2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – Za ++ Marię i Stanisława Machulec i ++ rodziców obu stron

9.30 – Za + męża Henryka Pławeckiego

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Klary Kuźnik, jej rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków

15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

PONIEDZIAŁEK – 04.03.2024 – Święto Św. KAZIMIERZA, królewicza

7.00 – Za ++ Annę Jaszek, męża Teodora i syna Andrzeja

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 05.03.2024

7.00 – Za ++ Jana i Marię Więcek, Agnieszkę i Jana Machnik

Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 06.03.2024

7.00 – Za ++ Stefanię i Józefa Cofała

CZWARTEK – 07.03.2024 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Annę Celer – od siostrzenicy Marii z rodziną

PIĄTEK – 08.03.2024

17.15 – DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Franciszka Sikorę w VIII rocznicę śmierci

SOBOTA – 09.03.2024

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu. Za + Henryka Mazur w I rocznicę śmierci i + Bronisławę Gruba w III rocznicę śmierci

Błogosławieństwo rocznego dziecka: Oliwia Łaskawiec

NIEDZIELA – 10.03.2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – Za ++ męża Romana Machnik, syna Adama i przyjaciółkę Krystynę Kałus

9.30 – Za + Paulinę Mrozek w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + Pawła Pistelok

15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024

„…SAM BOWIEM WIEDZIAŁ, CO SIĘ KRYJE W CZŁOWIEKU …”.

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu słyszymy Ewangelię o oczyszczeniu świątyni. Wypędzając przekupniów, Jezus pragnie przywrócić pierwotne znaczenie miejscu świętemu i wskazać, że odtąd uprzywilejowanym miejscem spotkania z Bogiem jest Jego zmartwychwstałe ciało. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy, aby Bóg oczyścił nasze serca z tego wszystkiego, co przeszkadza w kroczeniu drogą autentycznej wiary.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz.15.30.

W poniedziałek obchodzimy Święto Św. Kazimierza, królewicza.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.15 zapraszam na Drogę Krzyżową i na Mszę św. szkolną szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.

W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszam do podjęcia decyzji wstąpienia i utworzenia nowych róż różańcowych. Wystarczy codziennie odmówić dziesiątkę różańca, a w drugą sobotę miesiąca spotkać się na Mszy Św. i we wspólnocie w salce parafialnej. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkiego Postu. Po Mszy Św. ok. godziny 17.00 w salce parafialnej odbędzie się Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem.

Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii.

Nasz Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa organizuje zbiórkę żywności w sklepie „Biedronka” przy ul. Szymanowskiego w najbliższy piątek 8 marca od 12.00 do 20.00 i w sobotę 9 marca od 10.00 do 20.00. Zebrana żywność zostanie przeznaczona dla osób potrzebujących. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i otrzymaną żywność.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” podejmujemy temat dobrej spowiedzi. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła.