• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 25.02.2024 do 03.03.2024


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  II Niedziela Wielkiego Postu od 25.02. do 03.03.2024 r.

  NIEDZIELA – 25.02.2024 – II Niedziela W. Postu

  7.30 – Za + Agatę Hess w V rocznicę śmierci

  9.30 – Za + Wiktora Pistelok w XX rocznicę śmierci

  11.00 – Za ++ dziadków Bronisławę i Ludwika Pistelok

  15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

  PONIEDZIAŁEK – 26.02.2024

  7.00 – Za + Krystynę Mrzyczek i ++ rodziców Martę i Józefa

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 27.02.2024

  7.00 – Za + Alojzego Gogol

  Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

  ŚRODA – 28.02.2024

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Reinholda Bodora, Elżbietę i Karola Machnik

  Rozważania Wielkopostne przygotowane przez Panią Katechetkę i młodzież z „Naszego Rolniczoka”

  CZWARTEK – 29.02.2024

  18.00 – Za + Bernarda Kasza w kolejną rocznicę śmierci, mamę Bronisławę Kasza, ++ z rodziny Kasza i o zdrowie dla żony Heleny

  PIĄTEK – 01.03.2024 – I piątek

  7.00 – Za + Marię Lukosek w 30 dzień po śmierci

  17.15 – DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ dziadków Michała i Matyldę Kania oraz Pawła i Marię Miczek

  SOBOTA – 02.03.2024 – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  15.00 – Chrzest dziecka: Aleksy Stanisław Milerski

  16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu. Za + Annę Nierząd w XI rocznicę śmierci

  NIEDZIELA – 03.03.2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – Za ++ Marię i Stanisława Machulec i ++ rodziców obu stron

  9.30 – Za + męża Henryka Pławeckiego

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Klary Kuźnik, jej rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków

  15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

  „…, DOBRZE, ŻE TU JESTEŚMY”.

  W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich uczniów na górę i przemienia się wobec nich. Doświadczenie Bożej chwały, które dane jest Piotrowi, Jakubowi i Janowi, ma ich umocnić na drodze naśladowania Mistrza i konfrontacji ze skandalem krzyża. Niech spotkanie z Chrystusem w trakcie tej Eucharystii ożywia naszą wiarę i daje nam nadzieję oglądania chwały Boga.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

  W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz.15.30.

  W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.

  W I piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św., o 17.15 Droga Krzyżowa dla wszystkich i Msza św. szkolna. Po Mszy Św. katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. oraz ich rodziców.

  W I sobotę miesiąca praktykujemy od roku, że 15 minut przed Mszą Św., a więc od 7.45 możemy wysłuchać rozważań. Wołanie objawień w Fatimie rozbrzmiewa wciąż w Kościele i jest ono zakorzenione głęboko w Ewangelii, jak podkreślał św. Jan Paweł II. Konkretnym wyrazem tego wezwania jest zaproszenie do praktykowania oraz rozpowszechniania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. O godzinie 8.00 Msza Św. za dusze w czyśćcu i naszych bliskich zmarłych szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym dziesięcioleciu, a o 16.00 Msza z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu.

  Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za gaz i energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

  W naszej parafii tradycją było pielgrzymowanie w Wielkim Tygodniu do Kalwarii Zebrzydowskiej i odprawienie tam Drogi Krzyżowej. Pragniemy teraz do tego powrócić i to pielgrzymowanie planowane jest na Wielki Wtorek 26 marca br. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

  Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z „Gościem Niedzielnym”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła.
  Dostępny jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

  W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.

  POWRÓT