• Ogłoszenia od 04.01.2024 do 11.02.2024

V Niedziela Zwykła od 04.02. do 11.02.2024 r.

NIEDZIELA – 04.02.2024 – V Niedziela Zwykła

7.30 – Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Olesz, Piotra i Elżbietę Walecki i ++ z rodziny

9.30 – Za + syna Dawida Lasek w XIV rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Lasek i Kościelny

11.00 – Za + Annę Kokot we wspomnienie urodzin

PONIEDZIAŁEK – 05.02.2024 – wsp. Św. AGATY, dziewicy i męczennicy

7.00 – Za + Rudolfa Gołek

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 06.02.2024 – wsp. Św. PAWŁA MIKI i TOWARZYSZY, męczenników

Modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej

ŚRODA – 07.02.2024

7.00 – Za + Jana Pistelok, ++ rodzeństwo i rodziców

CZWARTEK – 08.02.2024

18.00 – Za + Józefa Wagstyl o dar życia wiecznego

PIĄTEK – 09.02.2024

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Różę i Eryka Kozioł, brata Krzysztofa

SOBOTA – 10.02.2024 – wsp. Św. SCHOLASTYKI, dziewicy

9.00 – Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienia Chorych w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian, w intencji Róż Różańcowych naszej parafii z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dar zdrowia i zachowania od wszelkiej zarazy i trudności życiowych

Procesja i modlitwy przy Grocie Matki Bożej z Lourdes i spotkanie w salce

16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Wincentego Nycz z okazji urodzin

Błogosławieństwo rocznego dziecka: Aleksander Mika

NIEDZIELA – 11.02.2024 – VI Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Aleksandra Rozmus w kolejną rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

9.30 – Za + Helenę Jurczyga w XXX rocznicę śmierci i + męża Pawła

11.00 – Za + Stefanię Piecha we wspomnienie urodzin i rocznicy śmierci

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024

PÓJDŹMY GDZIE INDZIEJ …”.

Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby”. Liczne uzdrowienia o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, potwierdzają bliskość Jego królestwa. Rozpoczynając Eucharystię, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie przylgnięcia do Boga i przyjęcia uzdrawiającej mocy Jego miłości. Tylko z Nim jesteśmy w stanie pokonać nasze słabości i znaleźć lekarstwo na każdą duchową chorobę.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opłatę za gazowe ogrzewanie. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Jest ona patronką pielęgniarek, a także ma chronić przed pożarem i chorobami piersi. W tym dniu święcimy chleb i wodę.

We wtorek przypada wspomnienie świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników. Rozpoczynamy modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Ponieważ w niedzielę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, dlatego z tej okazji zapraszam na Mszę Św. z błogosławieństwem lourdzkim o godzinie 9.00 w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian oraz w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Po modlitwach zapraszam na spotkanie w salce parafialnej. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. /około godziny 17.00/ odbędzie się w salce parafialnej zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem.

Domy Rekolekcyjne naszej Archidiecezji prowadzą swoją działalność. Informacje w gablotce i na stronie internetowej. Zachęcam do korzystania z tych rekolekcji i spotkań.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” doradzamy, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie.