• Ogłoszenia od 28.01.2024 do 04.02.2024

IV Niedziela Zwykła od 28.01. do 04.02.2024 r.

NIEDZIELA – 28.01.2024 – IV Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Franciszka Kopeć w III rocznicę śmierci, ++ rodziców i szwagra

9.30 – Za + Floriana Skaźnik w III rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

11.00 – Za + Kazimierza Lazar w I rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 29.01.2024

7.00 – Za + Gertrudę Widera i jej ++ dwóch mężów

WTOREK– 30.01.2024

7.00 – Za ++ Helenę Pławecką, Stefanię, Józefa i Marka

ŚRODA – 31.01.2024 – wsp. Św. JANA BOSKO, prezbitera

7.00 – Za ++ Wierę i Alfreda Kobierskich, ++ ich rodziców i + Natalię Kobierską

CZWARTEK – 01.02.2024 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za ++ Jana i Katarzynę Czogała

PIĄTEK – 02.02.2024 – Św. OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – kolekta na Zakony – I piątek

7.00 – Za + Weronikę Skaźnik w kolejną rocznicę śmierci

16.30 – Za + Agnieszkę Spyra, brata Marka i ++ rodziców

18.00 – Za + Joannę Hat we wspomnienie urodzin

SOBOTA – 03.02.2024 – wsp. Św. BŁAŻEJA, biskupa i męczennika – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

Błogosławieństwo Św. Błażeja

15.20 – Chrzest dziecka: Zuzanna Paulina Soloch

16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Zwykłej. Za + Józefa Kiermasz – od Alicji i Artura Hodorek z rodzicami

Błogosławieństwo Św. Błażeja

NIEDZIELA – 04.02.2024 – V Niedziela Zwykła

7.30 – Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Olesz, Piotra i Elżbietę Walecki i ++ z rodziny

9.30 – Za + syna Dawida Lasek w XIV rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Lasek i Kościelny

11.00 – Za + Annę Kokot we wspomnienie urodzin

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024

„… ZDUMIEWALI SIĘ JEGO NAUKĄ … ”.

Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Jego słowa mają w sobie prawdę dotyczącą naszego życia. Nauka Jezusa może być dla nas trudna, czasem bolesna, ale ma w sobie moc uwalniania nas z mocy zła. Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Nie taką władzę, która ma nas zgnębić, utrudnić nam życie, ale wyzwolić nas z tego, co w nas niedomaga i przeszkadza w nawróceniu do Boga.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W środę wspominamy Św. Jana Bosko, prezbitera.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 7.00 o powołania kapłańskie, zakonne do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

W I piątek miesiąca obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest ono obchodzone w całym Kościele jako Światowy dzień życia konsekrowanego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu święcimy gromnice. Kolekta przeznaczona będzie na Zakony Kontemplacyjne. Od godz. 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii.

W I sobotę miesiąca wspominamy Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w ciągu ostatnich dziesięciu lat. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Zwykłej. Po Mszach Św. będzie udzielane błogosławieństwo Św. Błażeja.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na opłatę za gazowe ogrzewanie. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”:

pozytywnie o kolędzie – ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana
    ► świeccy katecheci zabierają głos w dyskusji o ograniczaniu lekcji religii w szkołach
    ► czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej?

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o egzorcyzmie dokonanym przez Jezusa i autorytecie Jego słowa. Tylko Chrystus może uwolnić ludzkie serce spod wpływu zła i poddać je panowaniu swojej miłości. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie podporządkowania Bogu całego naszego życia, zwłaszcza naszych słabości i skłonności do grzechu.