• Ogłoszenia od 14.01.2024 do 21.01.2024

II Niedziela Zwykła od 14.01. do 21.01.2024 r.

NIEDZIELA – 14.01.2024 – II Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Augustyna Świerkot – od rodziny Pistelok

9.30 – Za ++ rodziców Otylię i Henryka Błaut

11.00 – Za + Kazimierza Płachno w III rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Płachno, Wyrobek i Krystian

PONIEDZIAŁEK – 15.01.2024

7.00 – Za ++ z rodzin: Jacek i Chudek

WTOREK – 16.01.2024

7.00 – Za ++ Juliannę, Augustyna, Alojzego i Jadwigę Larysz

ŚRODA – 17.01.2024 – wsp. Św. ANTONIEGO, opata

7.00 – Za + Feliksa Machnik i + żonę Łucję

18.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Smagoń

CZWARTEK – 18.01.2024 TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

18.00 – Za + Leszka Stalskiego we wspomnienie urodzin

PIĄTEK – 19.01.2024 – wsp. Św. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, bpa

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Jerzego Kloc w XVIII rocznicę śmierci i ++ z rodzin: Kloc i Polak

SOBOTA – 20.01.2024

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

15.00 – Chrzest dziecka: Leon Mieczysław Pacanowski

16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Zwykłej. Za + dziadka Jana Duda – od wnuków oraz za ++ dziadków Rozalię i Józefa Szpek, Gertrudę i Franciszka Duda – od wnuków i prawnuków

Roczek dziecka: Blanka Wójcik

17.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Zwykłej. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Marka Sikorskiego z okazji 50 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 21.01.2024 – III Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Edwarda Pastuszka w II rocznicę śmierci, + żonę Annę, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie dla dziadków Margot i Reinholda Machnik

11.00 – Za ++ Jana i Bronisławę Jacek – od rodzin: Denowscy i Oniszczuk

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024

”… GDZIE MIESZKASZ ?…. CHODŹCIE, A ZOBACZYCIE”.

Nauczycielu – gdzie mieszkasz?” – pytają dwaj uczniowie w dzisiejszej Ewangelii. „Chodźcie, a zobaczycie” – odpowiada Jezus, chcąc wprowadzić uczniów w swoją relację z Ojcem. To zaproszenie skierowane jest także do nas. Droga uczniów Jezusa nie prowadzi na bezdroża, ale ma ścisłe określony cel. U progu Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie poznawania i naśladowania Chrystusa oraz przylgnięcia do Niego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nowe figury w stajence. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W środę obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego, opata.

Od czwartku rozpoczynamy Tydzień Ekumeniczny. Przez ten czas modlimy się o Jedność Chrześcijan.

W piątek przypada wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci.

W sobotę o godzinie 8.00 będzie sprawowana Msza Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Bardzo proszę by przynieść na tę Mszę Św. kapliczki. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Zwykłej.

W niedzielę kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na materiał i wykonanie dalszej części schodów przed naszym kościołem. Także w niedzielę przypada Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka, z tej okazji będziemy modlić się w ich intencji podczas Mszy Św. Podczas Mszy Św. o 9.30 i po Niej będziemy mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu naszego chóru „CANTEMUS”.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o przyszłości Funduszu Kościelnego i niepokojącej zapowiedzi siłowego przejmowania akt kościelnych przez Państwową Komisję ds. Pedofilii.