• Ogłoszenia od 07.01.2024 do 14.01.2024

Niedziela Chrztu Pańskiego od 07.01. do 14.01.2024 r.

NIEDZIELA – 07.01.2024 – Niedziela Chrztu Pańskiego

7.30 – Za + Bolesława Kasza we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Antoniego Nowak – od rodzin: Dobija, Jochemczyk i Pławecki

11.00 – Za + męża Leszka Bieleckiego w V rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 08.01.2024

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 09.01.2024

ŚRODA – 10.01.2024

7.00 – Za + Stanisława Leki w XXX rocznicę śmierci, + żonę Dorotę Leki i ++ dziadków obu stron

CZWARTEK – 11.01.2024

18.00 – Za + męża Andrzeja Szpek o radość życia wiecznego w IV rocznicę śmierci

PIĄTEK – 12.01.2024

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Aleksandra Rozmus we wspomnienie urodzin i ++ rodziców obu stron

SOBOTA – 13.01.2024

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zwykłej. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Elżbiety i Mieczysława Rzepecki z okazji 55 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

NIEDZIELA – 14.01.2024 – II Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Augustyna Świerkot – od rodziny Pistelok

9.30 – Za ++ rodziców Otylię i Henryka Błaut

11.00 – Za + Kazimierza Płachno w III rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Płachno, Wyrobek i Krystian

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO–07.01.2024

„…TAK GODZI SIĘ WYPEŁNIĆ WSZYSTKO…”

Święto Chrztu Pańskiego, które dziś przeżywamy, zamyka okres Bożego Narodzenia. Ewangelia stawia przed nami Jezusa wychodzącego z Jordanu, który widzi otwierające się niebo i Ducha Świętego zstępującego w postaci gołębicy. Słyszy także głos Ojca: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”. Nowy etap w historii zbawienia właśnie się rozpoczyna. U progu tej Eucharystii pomyślmy o tym, że na każdego z nas zstąpił Duch przybrania za synów, który odnawia w nas Boży obraz i Boże podobieństwo.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii i Ukrainie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego, który trwa do wtorku przed Środą Popielcową.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszam do podjęcia decyzji z nowym rokiem wstąpienia i utworzenia nowych róż różańcowych. Wystarczy codziennie odmówić dziesiątkę różańca, a w drugą sobotę miesiąca spotkać się na Mszy Św. i we wspólnocie w salce parafialnej. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nowe figury w stajence.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, że nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach. W związku z tym piszemy o znaczeniu szkolnej katechezy i zastanawiamy się nad jej przyszłością.