• Ogłoszenia od 03.12.2023 do 10.12.2023

I Niedziela Adwentu od 03.12. do 10.12.2023 r.

NOWY ROK LITURGICZNY

NIEDZIELA – 03.12.2023 – I NIEDZIELA ADWENTU

7.30 – Za + męża Zygmunta Baron i ++ z rodzin obu stron

9.30 – Za + brata Stanisława i żonę Małgorzatę

11.00 – Za + Lidię Kubok w XXX rocznicę śmierci, ++ z rodzin Pala i Kubok

PONIEDZIAŁEK – 04.12.2023 – Święto ŚW. BARBARY

7.00 – Msza Św. roratnia. Za + Jana Jacek – od sąsiadów

9.00 – Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Barbary w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz ++ górników z okazji ich święta

WTOREK – 05.12.2023

7.00 – Msza Św. roratnia. Za ++ Felicję i Antoniego Szyndzielorz oraz Monikę i Stanisława Pławecki

ŚRODA – 06.12.2023 – Wsp. ŚW. MIKOŁAJA, biskupa

7.00 – Msza Św. roratnia. Za + męża Józefa Wuzik, ++ jego rodziców i + szwagra Ludwika Szczotka

16.00 – Msza Św. roratnia. Przez wstawiennictwo Św. Mikołaja w intencji dzieci naszej parafii

CZWARTEK – 07.12.2023 – Wsp. ŚW. AMBROŻEGO, bpa i dK – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Msza Św. roratnia młodzieżowa. Za ++ rodziców Gertrudę i Stefana Koska

PIĄTEK – 08.12.2023 – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Gertrudy Mrozek z okazji 83 rocznicy urodzin

12-13.00 GODZINA ŁASKI przed Najświętszym Sakramentem

18.00 – Msza Św. szkolna, roratnia. Przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanie Poczętej w intencji Dzieci Maryi naszej parafii oraz ich rodziców i rodzeństwa

SOBOTA – 09.12.2023 – II sobota

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

15.00 – Chrzest dziecka: Maria Magdalena Czysz

16.00Msza Św. z wigilii II NIEDZIELI ADWENTU. Za + Zofię Dzida w VIII rocznicę śmierci, ++ rodziców Jadwigę i Franciszka Żmij, teściów Martę i Nicefora Dzida, ++ z rodzin: Dzida, Żmij, Kokot, Mrzyk, Zawierucha, Łodziński i Furman

Roczek dziecka: Mikołaj Grolik

NIEDZIELA – 10.12.2023 – II NIEDZIELA ADWENTU

7.30 – Za + Jadwigę Pistelok-Poloczek w VII rocznicę śmierci i + męża Wiesława

9.30 – Za + Zygmunta Nycz w XIII rocznicę śmierci

11.00 – W intencji Miłosza i syna Eryka z okazji urodzin i o opiekę Matki Bożej oraz o Dary Ducha Świętego

Chrzest dziecka: Aleksandra Elżbieta Pyzik

DROGA ADWENTU

Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” – woła prorok Izajasz. Czas Adwentu, który rozpoczynamy, to radosne i pełne tęsknoty oczekiwanie na przyjście Boga. Pan chce usunąć z naszych dróg wszystko to, co przeszkadza w objawieniu się Jego miłości. Niech udział w tej Eucharystii pomoże nam odrzucić wszystko, co sprzeciwia się sprawiedliwości, i sprawi, byśmy byli zdolni rozpoznać czas Jego przyjścia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii. Bóg zapłać za składane ofiary.

Od poniedziałku rozpoczynamy tegoroczne roraty. Msze Św. Roratnie będą w naszej parafii w poniedziałki, wtorki i środy o godzinie 7.00, w czwartki i piątki o godzinie 18.00.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji oraz górników. O godzinie 9.00 zapraszam na Mszę św. w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz ++ górników z okazji ich patronalnego święta św. Barbary.

W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 Msza Św. o powołania i o uświęcenie duchowieństwa. O 18.00 Msza Św. roratnia młodzieżowa na którą zapraszam także młodzież i dzieci.

W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. od 12.00 – 13.00 możemy przeżyć GODZINĘ ŁASKI trwając w tym czasie w milczeniu przed Najświętszym sakramentem. Msze Św. będą sprawowane o godzinie 8.00 i 18.00. Kolekta będzie na potrzeby naszego kościoła. Msza Święta o godzinie 18.00 będzie sprawowana w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin. Po Mszy Św. będzie spotkanie przy stole w salce parafialnej.

W II sobotę miesiąca zapraszam o godzinie 8.00 na Mszę Św. w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z II Niedzieli Adwentu.

W II Niedzielę Adwentu kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na nowe figury do stajenki oraz duże figury Św. Rodziny.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne.

Zarząd Osiedla Stara Wieś i Ks. Proboszcz zapraszają dzieci Naszego Osiedla na spotkanie ze Św. Mikołajem, które odbędzie się w Naszym kościele w środę 6 grudnia podczas Mszy Św. o godzinie 16.00.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w auli Naszej Szkoły w środę 13 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 7 grudnia u Pana Mariana Szwarc telefonicznie 500 233 350.

Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 10 grudnia 2023 r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

Zbiórka żywności dla osób potrzebujących związanych z Ośrodkiem Caritas Matka Boża Różańcowa odbędzie się w sklepie Biedronka przy ul. Szymanowskiego: w piątek 8.12.br. w godz. od 12.00 do 20.00 i w sobotę 9.12.br. od 10.00 do 20.00

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy cykl adwentowy. Naszym przewodnikiem będzie św. Franciszek. Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół”, spróbujemy namówić Czytelników, by w swoich sercach zbudowali „stajenkę” gotową na przyjście nadchodzącego Pana.