• Ogłoszenia od 19.11.2023 do 26.11.2023

XXXIII Niedziela Zwykła od 19.11. do 26.11.2023 r.

NIEDZIELA – 19.11.2023 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Józefa Kapołka we wspomnienie urodzin

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Aleksandry i Adama Prusek z okazji 15 rocznicy ślubu

11.00 – Za + Stefana Mrozek w kolejną rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 20.11.2023 – wsp. ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, prezbitera

18.00 – Za + Jana Jacek w 30 dzień po śmierci

WTOREK – 21.11.2023 – Wsp. Ofiarowania NMP i wsp. Św. Tarsycjusza

7.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź – od rodziny

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Tarsycjusza i Św. Jadwigi w intencji ministrantów naszej parafii oraz ich rodziców z okazji patronalnego święta

ŚRODA – 22.11.2023 – Wsp. ŚW. CECYLII, dziewicy i męczennicy

7.00 – Za ++ Agnieszkę, Teofila i Romana Młodzik

10.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie na czas emerytalnego życia dla Stanisława Kokot z okazji 65 rocznicy urodzin – od Caritas Matka Boża Różańcowa

CZWARTEK – 23.11.2023

18.00 – Za ++ rodziców Klarę i Feliksa Miczek

PIĄTEK – 24.11.2023 – Wsp. ŚW. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Małgorzatę Kiermasz w I rocznicę śmierci

SOBOTA – 25.11.2023

16.00Msza Św. z wigilii XXXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Anielę Koczar w II rocznicę śmierci i + Stanisława Koczar w XVII rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 26.11.2023 – XXXIV NZ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

7.30 – Za + Józefa Kiermasz w 30 dzień po śmierci

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Franciszka Waleczek z okazji 70 rocznicy urodzin

11.00 – Za + Zytę Jochemczyk w 15 rocznicę śmierci

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023

KAŻDEMU BOWIEM, KTO MA, BĘDZIE DODANE …”

Przypowieść o talentach, którą słyszymy w dzisiejszej Ewangelii, odsłania przed nami hojność Boga. On sam obdarzył nas życiem i pragnie, abyśmy dobrze z niego korzystali. U progu Eucharystii prośmy o dar odwagi i mądrości, abyśmy potrafili wykorzystać wszystkie nasze talenty w służbie dla braci.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, a w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

We wtorek przypada wspomnienie ofiarowania NMP i wspomnienie Św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Z tej okazji zapraszam ministrantów, lektorów i ich rodziców na dodatkową Mszę Św. w ich intencji o godzinie 18.00, a potem zapraszam wraz z rodzicami do salki na spotkanie przy stole.

W środę wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórów i muzyki kościelnej.

W piątek wspominamy świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. O godzinie 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św. oraz Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej katedrze w Katowicach będzie odpust. O godzinie 12.00 w Katedrze w Katowicach odbędzie się Uroczysta Msza Św. podczas której nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, nałoży paliusz arcybiskupowi Adrianowi Józefowi Galbasowi. Modlimy się za całą Archidiecezję, jej pasterzy i mieszkańców. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu będziemy mogli zyskać odpust zupełny.

Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w auli Naszej Szkoły w środę 13 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 7 grudnia u Pana Mariana Szwarc telefonicznie 500 233 350.

Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 10 grudnia 2023 r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza górników naszego osiedla wraz z żonami na spotkanie gwarków z okazji dnia Św. Barbary, które odbędzie się 4 grudnia/ w poniedziałek/ w naszym Osiedlowym Centrum Kultury. Początek spotkania po Mszy Św. , która odbędzie się w Naszym kościele o godzinie 9.00. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się do dnia 27 listopada 2023r. u Pana Mariana Szwarc /Tel. 500 233 350/ lub u Pana Leszka Szwarc /Tel. 794 764 647/ oraz o wniesienie opłaty w wysokości 30 zł od osoby. Zapraszamy na spotkanie przy dobrym golonku, kawie, cieście, piwie i górniczych przyśpiewkach. Proszę również o zabranie dobrego humoru i śpiewników „górniczych”.

Zarząd Osiedla Stara Wieś i Ks. proboszcz zaprasza dzieci naszego osiedla w środę 6.12.br. o godzinie 16.00 na Mszę Św. i spotkanie ze Św. Mikołajem.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.