• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 19.11.2023 do 26.11.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXXIII Niedziela Zwykła od 19.11. do 26.11.2023 r.

  NIEDZIELA – 19.11.2023 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Józefa Kapołka we wspomnienie urodzin

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Aleksandry i Adama Prusek z okazji 15 rocznicy ślubu

  11.00 – Za + Stefana Mrozek w kolejną rocznicę śmierci

  PONIEDZIAŁEK – 20.11.2023 – wsp. ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, prezbitera

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Za + Jana Jacek w 30 dzień po śmierci

  WTOREK – 21.11.2023 – Wsp. Ofiarowania NMP i wsp. Św. Tarsycjusza

  7.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź – od rodziny

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Tarsycjusza i Św. Jadwigi w intencji ministrantów naszej parafii oraz ich rodziców z okazji patronalnego święta

  ŚRODA – 22.11.2023 – Wsp. ŚW. CECYLII, dziewicy i męczennicy

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Agnieszkę, Teofila i Romana Młodzik

  10.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie na czas emerytalnego życia dla Stanisława Kokot z okazji 65 rocznicy urodzin – od Caritas Matka Boża Różańcowa

  CZWARTEK – 23.11.2023

  18.00 – Za ++ rodziców Klarę i Feliksa Miczek

  PIĄTEK – 24.11.2023 – Wsp. ŚW. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Małgorzatę Kiermasz w I rocznicę śmierci

  SOBOTA – 25.11.2023

  16.00Msza Św. z wigilii XXXIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Anielę Koczar w II rocznicę śmierci i + Stanisława Koczar w XVII rocznicę śmierci

  NIEDZIELA – 26.11.2023 – XXXIV NZ Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  7.30 – Za + Józefa Kiermasz w 30 dzień po śmierci

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Franciszka Waleczek z okazji 70 rocznicy urodzin

  11.00 – Za + Zytę Jochemczyk w 15 rocznicę śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023

  KAŻDEMU BOWIEM, KTO MA, BĘDZIE DODANE …”

  Przypowieść o talentach, którą słyszymy w dzisiejszej Ewangelii, odsłania przed nami hojność Boga. On sam obdarzył nas życiem i pragnie, abyśmy dobrze z niego korzystali. U progu Eucharystii prośmy o dar odwagi i mądrości, abyśmy potrafili wykorzystać wszystkie nasze talenty w służbie dla braci.

  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, a w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

  W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

  We wtorek przypada wspomnienie ofiarowania NMP i wspomnienie Św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Z tej okazji zapraszam ministrantów, lektorów i ich rodziców na dodatkową Mszę Św. w ich intencji o godzinie 18.00, a potem zapraszam wraz z rodzicami do salki na spotkanie przy stole.

  W środę wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę chórów i muzyki kościelnej.

  W piątek wspominamy świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. O godzinie 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do Spowiedzi Św. oraz Msza Św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci.

  W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXIV Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej katedrze w Katowicach będzie odpust. O godzinie 12.00 w Katedrze w Katowicach odbędzie się Uroczysta Msza Św. podczas której nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, nałoży paliusz arcybiskupowi Adrianowi Józefowi Galbasowi. Modlimy się za całą Archidiecezję, jej pasterzy i mieszkańców. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu będziemy mogli zyskać odpust zupełny.

  Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w auli Naszej Szkoły w środę 13 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 7 grudnia u Pana Mariana Szwarc telefonicznie 500 233 350.

  Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 10 grudnia 2023 r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza górników naszego osiedla wraz z żonami na spotkanie gwarków z okazji dnia Św. Barbary, które odbędzie się 4 grudnia/ w poniedziałek/ w naszym Osiedlowym Centrum Kultury. Początek spotkania po Mszy Św. , która odbędzie się w Naszym kościele o godzinie 9.00. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się do dnia 27 listopada 2023r. u Pana Mariana Szwarc /Tel. 500 233 350/ lub u Pana Leszka Szwarc /Tel. 794 764 647/ oraz o wniesienie opłaty w wysokości 30 zł od osoby. Zapraszamy na spotkanie przy dobrym golonku, kawie, cieście, piwie i górniczych przyśpiewkach. Proszę również o zabranie dobrego humoru i śpiewników „górniczych”.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś i Ks. proboszcz zaprasza dzieci naszego osiedla w środę 6.12.br. o godzinie 16.00 na Mszę Św. i spotkanie ze Św. Mikołajem.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.

  POWRÓT