• „MÓWIONO – ODSZEDŁ
  OD ZMYSŁÓW …”.

 • Ogłoszenia od 12.11.2023 do 19.11.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXXII Niedziela Zwykła od 12.11. do 19.11.2023 r.

  NIEDZIELA – 12.11.2023 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Halinę Budzeń w XIII rocznicę śmierci, + Teresę Plutę i + Mieczysława Jagodzińskiego

  9.30 – Za + Alojzego Nowożyn i + żonę Annę

  11.00 – Za + Stefana Janeckiego, ++ dziadków obu stron

  Chrzest dziecka: Maksymilian Marek Xięski

  PONIEDZIAŁEK – 13.11.2023 – Wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski

  7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka, braci Tadeusza i Marka Pojda

  Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

  WTOREK – 14.11.2023

  7.00 – Za + Michała Kołoczek z okazji 30 dnia po śmierci, ++ z rodzin: Kołoczek i Kuś

  ŚRODA – 15.11.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Teodora Jaszek, ++ żonę Annę i syna Andrzeja

  CZWARTEK – 16.11.2023

  18.00 – Za ++ Martę i Alojzego Pistelok, + Franciszka Sikorę

  PIĄTEK – 17.11.2023 – Wsp. ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, zakonnicy

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Bronisławę i Ludwika Masny, Jadwigę i Norberta Kołodziej

  SOBOTA – 18.11.2023 – Wsp. BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, dziewicy i męczennicy

  8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

  16.00Msza Św. z wigilii XXXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ Czesława Orlik, syna Wojciecha oraz ++ z pokrewieństwa Orlik i Masny

  17.00Msza Św. z wigilii XXXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Hanny Nowakowskiej z okazji 18 rocznicy urodzin

  NIEDZIELA – 19.11.2023 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Józefa Kapołka we wspomnienie urodzin

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Aleksandry i Adama Prusek z okazji 15 rocznicy ślubu

  11.00 – Za + Stefana Mrozek w kolejną rocznicę śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023

  „… PRZYJDZIE CZAS …”

  Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę, mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę. U progu tej Eucharystii prośmy o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach.

  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta dzisiejsza jest kolektą patronacką i przeznaczona jest na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za składane ofiary.

  W poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

  W piątek wspominamy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza Św. szkolna. Przed Mszą Św. nie będzie okazji do Spowiedzi Świętej. Po Mszy św. będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej i ich rodziców.

  W sobotę obchodzimy wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Bardzo proszę by na Mszę Św. przynieść kapliczki. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza św. z wigilii XXXIII Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem.

  W tygodniu można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024.

  W Pszczynie powstaje grupa Mężczyzn Św. Józefa. Spotkania będą organizowane naprzemiennie w Parafiach Podwyższenia Krzyża Świętego i Wszystkich Świętych. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek 16.11.2023 o godz. 19.00 w salce przy Parafii Wszystkich Świętych. Dzisiaj potrzeba mężczyzn, którzy będą brać odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za tych, którzy zostali im powierzeni. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą umacniać się w męskim przeżywaniu wiary.

  25 listopada w sobotę w Parafii Św. Barbary w Rybniku – Boguszowicach odbędzie się Dzień Skupienia Ruchu Szensztackiego. Początek o godzinie 9.00. Koszt 20 zł. Zgłoszenia do 15.11.2023 S.M. Damiana Czogała s.damiana@szensztat.pl Tel. 887 100 881

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Z najnowszego wydania „Gościa Niedzielnego” warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. Natomiast rozmowy z watykanistą oraz z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomogą zrozumieć znaczenie i przebieg tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.

  POWRÓT