• Ogłoszenia od 12.11.2023 do 19.11.2023

XXXII Niedziela Zwykła od 12.11. do 19.11.2023 r.

NIEDZIELA – 12.11.2023 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Halinę Budzeń w XIII rocznicę śmierci, + Teresę Plutę i + Mieczysława Jagodzińskiego

9.30 – Za + Alojzego Nowożyn i + żonę Annę

11.00 – Za + Stefana Janeckiego, ++ dziadków obu stron

Chrzest dziecka: Maksymilian Marek Xięski

PONIEDZIAŁEK – 13.11.2023 – Wsp. Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski

7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka, braci Tadeusza i Marka Pojda

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 14.11.2023

7.00 – Za + Michała Kołoczek z okazji 30 dnia po śmierci, ++ z rodzin: Kołoczek i Kuś

ŚRODA – 15.11.2023

7.00 – Za + Teodora Jaszek, ++ żonę Annę i syna Andrzeja

CZWARTEK – 16.11.2023

18.00 – Za ++ Martę i Alojzego Pistelok, + Franciszka Sikorę

PIĄTEK – 17.11.2023 – Wsp. ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, zakonnicy

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Bronisławę i Ludwika Masny, Jadwigę i Norberta Kołodziej

SOBOTA – 18.11.2023 – Wsp. BŁ. KAROLINY KÓZKÓWNY, dziewicy i męczennicy

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

16.00Msza Św. z wigilii XXXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ Czesława Orlik, syna Wojciecha oraz ++ z pokrewieństwa Orlik i Masny

17.00Msza Św. z wigilii XXXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Hanny Nowakowskiej z okazji 18 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 19.11.2023 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Józefa Kapołka we wspomnienie urodzin

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Aleksandry i Adama Prusek z okazji 15 rocznicy ślubu

11.00 – Za + Stefana Mrozek w kolejną rocznicę śmierci

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023

„… PRZYJDZIE CZAS …”

Roztropne panny z dzisiejszej Ewangelii są obrazem Kościoła, który oczekuje na przyjście Oblubieńca. Pan powróci do swojej własności, a ci którzy wytrwale na Niego czekają i zachowują Jego naukę, mogą z nadzieją spodziewać się wejścia na Jego ucztę. U progu tej Eucharystii prośmy o dar autentycznej wiary, która wyraża się w naszych czynach.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta dzisiejsza jest kolektą patronacką i przeznaczona jest na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W piątek wspominamy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza Św. szkolna. Przed Mszą Św. nie będzie okazji do Spowiedzi Świętej. Po Mszy św. będzie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii Świętej i ich rodziców.

W sobotę obchodzimy wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Bardzo proszę by na Mszę Św. przynieść kapliczki. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza św. z wigilii XXXIII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem.

W tygodniu można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2024.

W Pszczynie powstaje grupa Mężczyzn Św. Józefa. Spotkania będą organizowane naprzemiennie w Parafiach Podwyższenia Krzyża Świętego i Wszystkich Świętych. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek 16.11.2023 o godz. 19.00 w salce przy Parafii Wszystkich Świętych. Dzisiaj potrzeba mężczyzn, którzy będą brać odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za tych, którzy zostali im powierzeni. Zapraszamy mężczyzn w każdym wieku, którzy chcą umacniać się w męskim przeżywaniu wiary.

25 listopada w sobotę w Parafii Św. Barbary w Rybniku – Boguszowicach odbędzie się Dzień Skupienia Ruchu Szensztackiego. Początek o godzinie 9.00. Koszt 20 zł. Zgłoszenia do 15.11.2023 S.M. Damiana Czogała s.damiana@szensztat.pl Tel. 887 100 881

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Z najnowszego wydania „Gościa Niedzielnego” warto dowiedzieć się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. Natomiast rozmowy z watykanistą oraz z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomogą zrozumieć znaczenie i przebieg tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.