• Ogłoszenia od 05.11.2023 do 12.11.2023

XXXI Niedziela Zwykła od 05.11. do 12.11.2023 r.

NIEDZIELA – 05.11.2023 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Jana Sojka w I rocznicę śmierci

9.30 – Za + męża Konstantyna Klos w III rocznicę śmierci i ++ z pokrewieństwa

11.00 – Za + Jana Kościelny w III rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 06.11.2023

7.00 – Za + męża Romana Spyra, ++ jego rodziców i brata, ++ z rodzin: Spyra, Kuś i Młotek

WTOREK – 07.11.2023

7.00 – Do Bożego Miłosierdzia o radość życia wiecznego dla + Anieli Kłóska – od sąsiadów i za ++ z ulicy Rzepakowej i Malinowej

ŚRODA – 08.11.2023 – Ostatni dzień Listopadowej Oktawy

7.00 – Za ++ Pawła i Zuzannę Wiencek oraz ++ z rodziny Wiencek

CZWARTEK – 09.11.2023 – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

18.00 Za + Józefa Kyrcz w V rocznicę śmierci

PIĄTEK – 10.11.2023 – Wsp. ŚW. LEONA WIELKIEGO, papieża i dK

18.00 – Za + Krzysztofa Kokot

SOBOTA – 11.11.2023 – Wsp. ŚW. MARCINA z TOURS, biskupa. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSĆI NASZEJ OJCZYZNY

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00Msza Św. z wigilii XXXII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Weronikę Botor we wspomnienie urodzin i + męża Emila

17.00Msza Św. z wigilii XXXII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Anielę Kłóska w 30 dzień po śmierci

NIEDZIELA – 12.11.2023 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Halinę Budzeń w XIII rocznicę śmierci, + Teresę Plutę i + Mieczysława Jagodzińskiego

9.30 – Za + Alojzego Nowożyn i + żonę Annę

11.00 – Za + Stefana Janeckiego, ++ dziadków obu stron

Chrzest dziecka: Maksymilian Marek Xięski

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023

NAJWIĘKSZY Z WAS NIECH BĘDZIE WASZYM SŁUGĄ …”.

Największy z was niech będzie waszym sługą” – zachęca nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Wskazuje też na niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych – butę, pychę i obłudę. U progu Eucharystii prośmy o życie w prawdzie i zrozumienie tego, że jedynie całkowity dar z siebie prowadzi do autentycznego szczęścia.

W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Kalwarię Piekarską. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

W poniedziałek, wtorek i środę w dni Oktawy Listopadowej po Mszach Św. będziemy modlić się za zmarłych zalecanych.

W czwartek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W piątek wspominamy Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza Św. szkolna. Przed Mszą Św. nie będzie okazji do Spowiedzi Świętej.

W sobotę przypada wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa i obchodzimy Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Jest to druga sobota miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXXII Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. około godziny 18.00 odbędzie się Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i Sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W tym tygodniu można zamawiać Msze Św. na rok 2024.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców osiedla do udziału w głosowaniu na projekty do Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 tj . w kategorii „Projekt lokalny” – na wspólne działanie na rzecz mieszkańców Osiedla Stara Wieś i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pszczynie. W kategorii Projekt Ogólno-gminny – na rozbudowę parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pszczynie. Głosować można przez Internet i w naszym Osiedlowym Centrum Kultury w pomieszczeniu biblioteki w dniach od 6 do 16 listopada br. W godzinach otwarcia biblioteki oraz w niedziele 12 i 19 listopada br. po każdej Mszy Świętej. Do głosowania niepotrzebny jest pesel. Wystarczą chęci i dobra wola. Od nas zależy czy otrzymamy środki finansowe na realizację zgłoszonych projektów dla naszego Osiedla.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o parafiach, polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczbą powołań kapłańskich i zakonnych. Zamieszczamy także artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce Jana Pawła II.