• „WY JESTEŚCIE
  ŚWIADKAMI TEGO … ”.

 • Ogłoszenia od 22.10.2023 do 29.10.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXIX Niedziela Zwykła od 22.10. do 29.10.2023 r.

  NIEDZIELA – 22.10.2023 – Uroczystość Św. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – naszej Patronki – ODPUST PARAFIALNY z udziałem Ks. Biskupa Adama Wodarczyka

  7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Agaty z okazji urodzin

  9.30 – Za + Bogdana Gruszka i jego + ojca Pawła

  11.00SUMA ODPUSTOWA ZA PARAFIAN Przewodniczy i głosi Słowo Boże Ks. Biskup Adam Wodarczyk

  16.00 – NIESZPORY ODPUSTOWE z MODLITWĄ RÓŻAŃCOWĄ

  PONIEDZIAŁEK – 23.10.2023

  7.00 – Za + Stefana Żelazo w I rocznicę śmierci, ++ matkę Gertrudę, teściów Stefanię i Ryszarda Galbierz i ++ z pokrewieństwa

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE i modlitwy za wstawiennictwem z udziałem Czcicieli Św. Jana Pawła

  18.00 – Za + Józefa Kapołka w 30 dzień po śmierci

  WTOREK – 24.10.2023

  7.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Smagoń

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

  ŚRODA – 25.10.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ rodziców Anastazję i Stanisława Blaut w kolejną rocznicę śmierci

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Czcicieli MBNP

  CZWARTEK – 26.10.2023

  17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE udziałem mieszkańców ulicy Zbożowej

  18.00 – Za + męża Aleksandra Noga w I rocznicę śmierci

  PIĄTEK – 27.10.2023

  17.00 – Za + Stanisława Mazur w 30 dzień po śmierci

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Helenę i Adolfa Polko

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodzin

  SOBOTA – 28.10.2023 – Święto ŚW. Apostołów SZYMONA i JUDY TADEUSZA

  8.00 – ZA PARAFIAN

  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE udziałem Parafian

  16.00Msza Św. z wigilii XXX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Henryka Pławeckiego w I rocznicę śmierci

  17.00Msza Św. z wigilii XXX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Gertrudy Lazarek z okazji 90 Rocznicy Urodzin

  NIEDZIELA – 29.10.2023 – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego

  7.30 – Za++ Martę i Antoniego Kopeć, syna, zięcia oraz ++ z rodzin: Kopeć, Nierząd i Dworok

  Modlitwa Różańcowa – początek i I dziesiątka

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Ireny i Franciszka Waleczek z okazji kolejnej rocznicy ślubu

  Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki II i III

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji Teresy i Jana Pieles z okazji 30 rocznicy ślubu

  Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki IV i V

  CHRZEST DZIECI: Wiktor Arkadiusz Lapczyk i Bartłomiej Robert Kubica

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023 ODPUST PARAFIALNY

  W dojrzewaniu do świętości wspiera nas dziś i inspiruje życie oraz orędownictwo naszej Patronki Św. Jadwigi Śląskiej. Ogromne zaangażowanie na rzecz ubogich i chorych, miłosierdzie wobec poddanych, promowanie sprawiedliwości społecznej, wspieranie szkolnictwa i troska o piękno kościołów to coś, co potrzebne jest dzisiejszemu człowiekowi, każdemu z nas.

  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy nasz doroczny Odpust Parafialny Św. Jadwigi Śląskiej. Bardzo serdecznie witam dzisiejszego kaznodzieję Księdza Biskupa Adama Wodarczyka, Miłych Gości i wszystkich Parafian. Niech Święta Jadwiga nasza patronka otoczy nas płaszczem swej opieki.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

  Dzisiaj o godzinie 16.00 zapraszam na Nieszpory Odpustowe i modlitwę różańcową.

  Codziennie zapraszam wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe.

  W czwartek o godzinie 17.30 na modlitwę różańcową szczególnie zapraszam mieszkańców ul. Zbożowej.

  W piątek o godzinie 18.00 zapraszam dzieci na Mszę Św. szkolną i potem na nabożeństwo różańcowe. Szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców

  W sobotę obchodzimy Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godzinie 8.00 będzie Msza Św. za Parafian i po niej Nabożeństwo Różańcowe. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXX Niedzieli Zwykłej.

  W przyszłą niedzielę w kościołach, które zostały już konsekrowane, obchodzona jest Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Różaniec odmówiony pomiędzy Mszami Św. ofiarowany będzie za żyjących i zmarłych fundatorów, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła i kaplicy. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego, kolekta przeznaczona będzie na misje. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

  Dziękujemy Ks. Biskupowi Adamowi Wodarczykowi, który przybył do nas z wizytą kanoniczną umacniając nas w wierze, nadziei i miłości, ubogacił głoszonym Słowem Bożym i swoją obecnością uświetnił Uroczystość Odpustowa. Bóg zapłać.

  Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do obchodów dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Szczególnie tym, którzy porządkowali i upiększali kościół i jego obejście.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy czteroodcinkowy cykl analizujący wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii. Na początek zaglądamy do Ewangelii według św. Marka.

  POWRÓT