• Ogłoszenia od 08.10.2023 do 15.10.2023

XXVII Niedziela Zwykła od 08.10. do 15.10.2023 r.

NIEDZIELA – 08.10.2023 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Grażynę Niedźwiedź we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Różę Kurzyca, ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Kurzyca, Kubis, Hlubek, Kaszok i Pomorski

11.00 – Za + męża Stanisława Sakrajeckiego w I rocznicę śmierci i ++ jego rodziców Stanisława i Gertrudę Sakrajeckich

15.00 – KORONKA i NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem czcicieli Bożego Miłosierdzia

PONIEDZIAŁEK – 09.10.2023

7.00 – Za ++ rodziców Jana i Annę Łuka, braci i siostry oraz ++ z rodziny Gołek

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE i modlitwy za wstawiennictwem z udziałem Czcicieli Św. Jana Pawła

WTOREK – 10.10.2023

7.00 – Za ++ Martę i Pawła Krawieczek oraz + Roberta Kajstura

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 /Rolniczok/

ŚRODA – 11.10.2023

7.00 – Za + męża Franciszka Kania

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Czcicieli MBNP

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za zdobytą wiedzę dobrych nauczycieli i wychowawców w intencji absolwentów z okazji 60 rocznicy ukończenia Szkoły Podstawowej

CZWARTEK – 12.10.2023

10.30 – Msza Św. Odpustowa naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej w intencji pracowników, podopiecznych i darczyńców Ośrodka Matki Bożej Różańcowej

17.30 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem mieszkańców ulicy Staromiejskiej

18.00 – Za + Krystynę Pyrtek

PIĄTEK – 13.10.2023 – wsp. BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, prezbitera – DZIEŃ FATIMSKI

8.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszej szkoły z okazji Patronalnego Święta papieża Jana Pawła II

18.00 – Za + Bogdana Gruszka

18.45 – RÓŻANIEC FATIMSKI, procesja z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne

SOBOTA – 14.10.2023

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Parafian

16.00Msza Św. z wigilii XXVIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Andrzeja Szpek we wspomnienie urodzin i + syna Dariusza

NIEDZIELA – 15.10.2023 – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Krystynę i Stefana Żelazo

9.30 – Za + Bogdana Kłóska w I rocznicę śmierci

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie w intencji czterech rodzin: Jarczok, Stalmach i Barczyński

15.00 – KORONKA i NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z udziałem Parafian

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023

„… KRÓLESTWO BOŻE BĘDZIE WAM ZABRANE, A DANE NARODOWI, KTÓRY WYDA JEGO OWOCE …”.

Bóg nie godzi się, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. U progu tej Eucharystii prośmy o uzdrowienie naszych serc i relacji, aby nasza współpraca z Bogiem przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

W piątek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Jest to ostatni Dzień Fatimski w tym roku. Wszystkich parafian zapraszam na Mszę świętą o godzinie 18.00 i na Różaniec, nabożeństwo fatimskie oraz procesję z figurą Matki Bożej i świecami o godzinie 18.45.

W sobotę o godzinie 8.00 będzie Msza Św. za Parafian, a po niej nabożeństwo różańcowe. Jest to Dzień Edukacji dlatego w modlitwie różańcowej będziemy pamiętać o nauczycielach i wychowawcach. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVIII Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. w naszej salce odbędzie się zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Także w sobotę 14 października odbędzie się Diecezjalny Dzień Przymierza Ruchu Szensztackiego w parafii Św. Marii Magdaleny w Radlinie II. Początek o godzinie 11.00.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem. Przed kościołem zespół charytatywny zbierze ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz dar w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II.

Naszą Uroczystość Odpustową będziemy obchodzili w niedzielę 22 października podczas Wizytacji Kanonicznej. Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez Ks. Biskupa Adama Wodarczyka będzie w piątek 20 października i w niedzielę odpustową. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tym wydarzeniu.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele naszych pytań.