• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • PILNE OGŁOSZENIA WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO


  Pielgrzymka nauczycieli do Piekar Śląskich

  Zapraszamy na tradycyjną, XVIII już, pielgrzymkę nauczycieli archidiecezji katowickiej do sanktuarium MB Piekarskiej, która odbędzie się w sobotę 7 października br. Rozpoczęcie w bazylice o godz. 11.00 wspólną Eucharystią, potem wykład, nabożeństwo i spotkanie przy stole w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy o przekazanie tej informacji w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę 1 października, zawieszenie plakatów z załącznika w szkołach, gablotach parafialnych i na stronach internetowych parafii oraz osobiste zaproszenie nauczycieli do udziału w pielgrzymce.

  Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania; młodzieży, która już przyjęła ten sakrament oraz maturzystów

  Kolejny rok organizujemy rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania oraz rekolekcje po bierzmowaniu. Będą się one odbywać w Domu Rekolekcyjnym w Pogórzu. Prosimy o organizowanie grup szkolnych i parafialnych. Koszt rekolekcji: 230 zł.

  Planowane terminy to:

  20–22 października 2023 r. – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania – Pogórze;
  27–29 października 2023 r. – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania – Pogórze;
  17–19 listopada 2023 r. – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania – Pogórze 24–26 listopada 2023 r. – rekolekcje I stopnia po bierzmowaniu – Pogórze.

  Rekolekcje dla maturzystów będą miały miejsce w Brennej, w dniach 27–29 października 2023 r. Prosimy o poinformowanie i zorganizowanie udziału maturzystów w tych rekolekcjach.

  Spektakl muzyczny „Maryja” w katowickim „Spodku”

  15 listopada, godz. 18:30 zostanie wystawiony w katowickim Spodku spektakl muzyczny „Maryja”. Zapraszamy uzdolnionych aktorsko młodych, dorosłych i seniorów – wolontariuszy, którzy chcieliby wystąpić w scenach zbiorowych w widowisku do rejestrowania się poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 2 października br. Można go znaleźć pod linkiem: https://forms.gle/nkiaeBvV2GDPgpKp6
  Próby będą się odbywały w poniedziałki w godzinach 18.00 – 21.00 w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ (ul. Jordana 18, Katowice) w sali 402.

  Zachęcamy również do organizowania grup i nabywania biletów
  poprzez portale: bilety24.pl oraz biletyna.pl. Dodatkowe informacje i rezerwacja biletów grupowych w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Spektakl stanowi element przygotowań do jubileuszu 100-lecia diecezji pod hasłem: „Pielgrzymi nadziei”.

  Wkrótce prześlemy plakaty i banery na strony internetowe parafii.

  POWRÓT