• Ogłoszenia od 24.09.2023 do 01.10.2023

XXV Niedziela Zwykła od 24.09. do 01.10.2023 r.

NIEDZIELA – 24.09.2023 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ rodziców Dorotę i Stanisława Leki

9.30 – Za ++ Elżbietę i Józefa Bankiel, ++ rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa

11.00 – Za + ojca Alojzego Golek w I rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 25.09.2023 –

7.00 – Za + zięcia Romana Machnik

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 26.09.2023 – wsp. ŚW. KOSMY i DAMIANA, męczenników

ŚRODA – 27.09.2023 – Wsp. Św. WINCENTEGO a’ PAULO

7.00 – Za ++ rodziców Marię i Teofila Kordoń, ++ z rodziny

CZWARTEK – 28.09.2023 – Wsp. Św. WACŁAWA, męczennika

18.00 – Za + Piotra Leśnikowskiego we wspomnienie urodzin i ++ dziadków obu stron

PIĄTEK – 29.09.2023 – Święto Św. Archaniołów MICHAŁA, GABRIELA i RAFAŁA

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Jadwigę Krasoń we wspomnienie urodzin

SOBOTA – 30.09.2023 – Wsp. Św. HIERONIMA, prezbitera i doktora Kościoła

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Modlitwa Różańcowa

Zebranie Zespołu Charytatywnego

16.00Msza Św. z wigilii XXVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Marii Wejster z okazji 70 Rocznicy Urodzin i w intencji całej rodziny

17.00Msza Św. z wigilii XXVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Henryka Bogocz w IV rocznicę śmierci o wieczną radość w niebie – od żony z rodziną

NIEDZIELA – 01.10.2023 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + mamę Bronisławę Spyra w IV rocznicę śmierci, ojca Feliksa, szwagra Reinholda Lazar, ++ z rodzin Spyra i Kumor

Modlitwa Różańcowa – początek i I dziesiątka

Modlitwy III Zakonu Św. Franciszka

Modlitwa Różańcowa – następne dziesiątki II i III

11.00 – Za + męża Dariusza Zając w VIII rocznicę śmierci – od żony oraz za ++ z rodzin Kałus i Zając

Modlitwa Różańcowa – kolejne dwie dziesiątki IV i V

Ok. 12.00 – Spotkanie dla osób żyjących w związkach nieregularnych

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023

„… PRZYJACIELU, NIE CZYNIĘ CI KRZYWDY…”.

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy w stanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Polecamy ich w naszej modlitwie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za gaz. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

We wtorek wspominamy św. męczenników Kosmy i Damiana.

W środę obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

W czwartek wspominamy św. Wacława, męczennika.

W piątek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

W sobotę przypada wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii XXVI Niedzieli Zwykłej.

W przyszła niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy – październik. Po każdej Mszy Św. odmówimy cząstkę różańca, a pozostałą cząstkę zachęcam by odmówić wspólnie w naszych rodzinach. Każdego dnia zapraszam do modlitwy różańcowej w kościele, a także i w domu.

W naszym dekanacie rozpoczęła się wizytacja kanoniczna w związku z tym w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ks. Pawła Czyrnika, który wygłosi do nas Słowo Boże przed wizytacją Ks. Biskupa. Ks. Paweł pragnie spotkać się z osobami żyjącymi w związkach nieregularnych w niedzielę 01.10.2023 po ostatniej Mszy Św. tj. około godziny 12.00. Bardzo serdecznie zapraszam każdą z tych osób w imieniu własnym i Ks. Pawła Czyrnika

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne na remont kleryckich pokoi. Dzieci Maryi po każdej Mszy Św. przed kościołem przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na rekolekcje i wycieczki dla tej grupy.

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w 46. Europejskim Spotkaniu Młodych w stolicy Słowenii – Lublanie, organizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę Taizé. Wyjazd odbędzie się w dniach 27.12.2023-01.01.2024, koszt udziału: 1100 zł/os. (w cenie m.in.: noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, przejazd autokarem). Zapisy: https://forms.gle/qukhJAxyCeCibCLo7. Dodatkowe informacje: ks. Marcin Głąbek (marcin.glabek@katowicka.pl).

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Dostępny jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci.