• Ogłoszenia od 17.09.2023 do 24.09.2023

XXIV Niedziela Zwykła od 17.09. do 24.09.2023 r.

NIEDZIELA – 17.09.2023 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Felicję Schombera w XXX rocznicę śmierci, + męża Reinholda, ++ rodzeństwo: Alojzego i Bronisława, siostrę Rozalię, córkę Beatę, rodziców Józefa i Franciszkę oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla córki Joanny

9.30 – Za + Helenę Spyra w I rocznicę śmierci

11.00 – MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA DZIĘKCZYNNA za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej Ziemi i w intencji naszych ROLNIKÓW i OGRODNIKÓW

PONIEDZIAŁEK – 18.09.2023

7.00 – Za ++ Benedykta Ślezionę, Bernadetę Koczy, Aleksandra Ćwiąkałę – od Zakładu Pogrzebowego „MAMOK”

WTOREK – 19.09.2023

7.00 – Za + Gustawa Wąchała – od brata Wojtka z rodziną

ŚRODA – 20.09.2023 – Wsp. Św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Tow.

7.00 – Za + Romana Machnik – od chrzestnego z żoną

CZWARTEK – 21.09.2023 – Święto Św. MATEUSZA, APOSTOŁA

18.00 – Za + Kazimierza Maśka, ++ Jadwigę, Pawła i Brunona Wrzoł

PIĄTEK – 22.09.2023

18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ Stefana Ryś, Annę, Małgorzatę i Jana Kiermasz

SOBOTA – 23.09.2023 – Wsp. Św. PIO z PIETRELCINY, prezbitera

16.00Msza Św. z wigilii XXV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ rodziców Anielę i Wincentego Grzechnik, Jana i Annę Kiermasz, ++ Małgorzatę Kiermasz i szwagra Stefana

NIEDZIELA – 24.09.2023 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ rodziców Dorotę i Stanisława Leki

9.30 – Za ++ Elżbietę i Józefa Bankiel, ++ rodziców obu stron i ++ z pokrewieństwa

11.00 – Za + ojca Alojzego Golek w I rocznicę śmierci

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023

„… PANE, ILE RAZY MAM PRZEBACZYĆ …?”.

Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie?”. To pytanie, postawione niegdyś przez Piotra, nigdy nie straciło na aktualności. Tym bardziej aktualna jest odpowiedź Jezusa: przebaczać trzeba zawsze i bez stawiania warunków. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy, by miłość Boga uzdrowiła nasze serca i uzdolniła nas do pójścia za Jego słowem.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary by wesprzeć poszkodowanych w Maroku przez trzęsienie ziemi i w Libii przez powódź. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W katowickiej Katedrze o godzinie 14.00 odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

W poniedziałek przypada Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.

W środę wspominamy świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W czwartek obchodzimy Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W piątek zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną. Po Mszy św. odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXV Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za gaz. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój apel i przyczynili się do uporządkowania obejścia kościoła i probostwa oraz miejsc przyległych. Dziękuję także za przygotowanie ołtarza i dorocznych uroczystości dożynkowych. Bóg zapłać wszystkim za każdą pomoc.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji) oraz na główny temat numeru – o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów.