• Ogłoszenia od 10.09.2023 do 17.09.2023

XXIII Niedziela Zwykła od 10.09. do 17.09.2023 r.

NIEDZIELA – 10.09.2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ rodziców Karola i Paulinę Świerkot i ++ rodzeństwo

9.30 – Za + Weronikę Botor w I rocznicę śmierci i + męża Emila

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Cecylii Ryś z okazji 80 rocznicy urodzin

Chrzest dziecka: Irmina Gabriela Ryt

PONIEDZIAŁEK– 11.09.2023

7.00 – Za ++ Zofię i Pawła Rozmus – od rodziny Ziebura

WTOREK – 12.09.2023 – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, Patronki Archidiecezji

7.00 – Za + Franciszka Tomża w 30 dzień po śmierci

ŚRODA – 13.09.2023 – DZIEŃ FATIMSKI

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, RÓŻANIEC, PROCESJA z Figurą Matki Bożej

CZWARTEK – 14.09.2023 – Święto PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

18.00 – Za ++ Martę i Jana Kiecok, ++ z rodzin: Kiecok, Rozmus, Pękała, Chrószcz i Sojka

PIĄTEK – 15.09.2023 – Wsp. NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY BOLESNEJ

10.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Piotra Kowalskiego – Dyrektora naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa, z okazji 50 rocznicy urodzin

18.00 – Msza św. szkolna. Za + męża i ojca Józefa Pośpiech w VII rocznicę śmierci, ++ Zofię i Ludwika Pękała, ++ teściów Bronisławę i Wilhelma Pośpiech

SOBOTA – 16.09.2023 – Wsp. Św. męcz. KORNELIUSZA, papieża i CYPRIANA, biskupa

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

15.00 – Chrzest dziecka: Michalina Zuzanna Klos

16.00 – Msza Św. z wigilii XXV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za ++ mamę Lidię w IV rocznicę śmierci i tatę Piotra w XXIII rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 17.09.2023 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Felicję Schombera w XXX rocznicę śmierci, + męża Reinholda, ++ rodzeństwo: Alojzego i Bronisława, siostrę Rozalię, córkę Beatę, rodziców Józefa i Franciszkę oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla córki Joanny

9.30 – Za + Helenę Spyra w I rocznicę śmierci

11.00 – MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA DZIĘKCZYNNA za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej Ziemi i w intencji naszych ROLNIKÓW i OGRODNIKÓW

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

„… JEŚLI CIĘ USŁUCHA POZYSKASZ SWEGO BRATA …”

Uporządkowane relacje we wspólnocie Kościoła to wielkie pragnienie Chrystusa. Dlatego upomnienie braterskie , do którego wzywa On nas w dzisiejszej Ewangelii, jest nieodłączne od modlitwy. „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. Rozpoczynając Eucharystię prośmy o dar wprowadzania słowa Jezusa w życie i gotowość do zmiany naszego życia.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, Patronki Archidiecezji. Modlimy się za całą naszą Archidiecezję.

W środę wspominamy Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła i przypada Dzień Fatimski. Msza Św. o godzinie 7.00 i Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

W czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcam do przyozdobienia krzyży. Można także przynieść krzyże do poświęcenia.

W piątek przypada wspomnienie NMP Bolesnej. O godzinie 18.00 będzie Msza św. szkolna, na którą zapraszam wszystkie dzieci.

W sobotę wspominamy świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Ruchu Szensztackiego. Bardzo proszę by na Mszę Św. przynieść kapliczki. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XXIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 będzie Msza Św. Dożynkowa, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony naszej Starowiejskiej Ziemi. O godzinie 14.00 w Katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.

Zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce ludzi pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w przyszłą sobotę i niedzielę (16 i 17 września).

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj „Gość Niedzielny” w objętości 100 stron na jubileusz stulecia. A w nim m.in.:
    ● sylwetki redaktorów,
    ● kulisy pracy redakcyjnej,
    ● niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń, których świadkami byli dziennikarze GN. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.