• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 03.09.2023 do 10.09.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXII Niedziela Zwykła od 03.09. do 10.09.2023 r.

  NIEDZIELA – 03.09.2023 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Emila Dworok, rodziców, brata, bratową, zięcia i szwagra

  Modlitwy III Zakonu

  9.30 – Za + Adama Blaut w V rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Różę Kędzior w kolejną rocznicę śmierci

  PONIEDZIAŁEK – 04.09.2023

  7.00 – Za ++ Augustyna i Juliannę, Alojzego i Jadwigę Larysz

  8.00 – Msza Św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół

  WTOREK – 05.09.2023 – wsp. ŚW. MATKI TERESY z KALKUTY, zakonnicy

  7.00 – Za + Jana Dobija w I rocznicę śmierci

  ŚRODA – 06.09.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Gustawa Wąchała w 30 dzień po śmierci

  CZWARTEK – 07.09.2023 – I czwartek

  7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

  18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Patrycję Świerkot w rocznicę śmierci

  PIĄTEK – 08.09.2023 – Święto NARODZENIA NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Franciszka Chudek, żonę Małgorzatę, ++ z rodziny

  SOBOTA – 09.09.2023

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

  16.00Msza Św. z wigilii XXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + mamę Stefanię Brychlik w VII rocznicę śmierci, + ojca Pawła i ++ dziadków obu stron

  NIEDZIELA – 10.09.2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za ++ rodziców Karola i Paulinę Świerkot i ++ rodzeństwo

  9.30 – Za + Weronikę Botor w I rocznicę śmierci i + męża Emila

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Cecylii Ryś z okazji 80 rocznicy urodzin

  Chrzest dziecka: Irmina Gabriela Ryt

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023

  JEŚLI KTO CHCE PÓJŚĆ ZA MNĄ … ”.

  Zgromadziliśmy się, aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem tego, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie. Szukamy często innych dróg i wtedy idziemy donikąd. Stajemy jednak przed ołtarzem, prosimy, aby nam Bóg przebaczył i dał siłę pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W dzisiejszą niedzielę o godzinie 14.00 w Archikatedrze katowickiej odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

  W I poniedziałek miesiąca września rozpoczynamy nowy roku szkolny O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich uczniów i całą społeczność szkolną, by rozpocząć Nowy Rok Szkolny 2023-2024.

  We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty.

  W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 zapraszam na Mszę Św. o powołania do życia konsekrowanego i o uświęcenie duchowieństwa. O godzinie 17.30 będzie okazja do Spowiedzi Św. dla młodzieży i o 18.00 Msza Św. młodzieżowa na którą zapraszam młodzież, a szczególnie tę, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

  W piątek obchodzimy Święto Narodzenia NMP o godzinie 18.00 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci oraz błogosławieństwo pierwszoklasistów i ich tornistry z przyborami szkolnymi. Po Mszy św. będzie spotkanie wstępne dla rodziców tych dzieci, które w maju 2024 roku mają przystąpić do I Komunii Świętej.

  W przyszłą niedzielę kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem. W tym dniu odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do NMP w Pszowie.

  XVI Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” odbędzie się 16 września br. O godzinie 14.00 na boisku szkolnym. W programie między innymi: Występy uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pszczynie. Konkursy i zabawy sportowe. Dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw. Inne atrakcje. Występ Chóru „Cantemus”. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii.

  POWRÓT