• Ogłoszenia od 03.09.2023 do 10.09.2023

XXII Niedziela Zwykła od 03.09. do 10.09.2023 r.

NIEDZIELA – 03.09.2023 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Emila Dworok, rodziców, brata, bratową, zięcia i szwagra

Modlitwy III Zakonu

9.30 – Za + Adama Blaut w V rocznicę śmierci

11.00 – Za + Różę Kędzior w kolejną rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 04.09.2023

7.00 – Za ++ Augustyna i Juliannę, Alojzego i Jadwigę Larysz

8.00 – Msza Św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół

WTOREK – 05.09.2023 – wsp. ŚW. MATKI TERESY z KALKUTY, zakonnicy

7.00 – Za + Jana Dobija w I rocznicę śmierci

ŚRODA – 06.09.2023

7.00 – Za + Gustawa Wąchała w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK – 07.09.2023 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Patrycję Świerkot w rocznicę śmierci

PIĄTEK – 08.09.2023 – Święto NARODZENIA NAJSWIĘTSZEJ MARYI PANNY

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Franciszka Chudek, żonę Małgorzatę, ++ z rodziny

SOBOTA – 09.09.2023

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00Msza Św. z wigilii XXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + mamę Stefanię Brychlik w VII rocznicę śmierci, + ojca Pawła i ++ dziadków obu stron

NIEDZIELA – 10.09.2023 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ rodziców Karola i Paulinę Świerkot i ++ rodzeństwo

9.30 – Za + Weronikę Botor w I rocznicę śmierci i + męża Emila

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Cecylii Ryś z okazji 80 rocznicy urodzin

Chrzest dziecka: Irmina Gabriela Ryt

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023

JEŚLI KTO CHCE PÓJŚĆ ZA MNĄ … ”.

Zgromadziliśmy się, aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem tego, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie. Szukamy często innych dróg i wtedy idziemy donikąd. Stajemy jednak przed ołtarzem, prosimy, aby nam Bóg przebaczył i dał siłę pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 14.00 w Archikatedrze katowickiej odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.

W I poniedziałek miesiąca września rozpoczynamy nowy roku szkolny O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich uczniów i całą społeczność szkolną, by rozpocząć Nowy Rok Szkolny 2023-2024.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty.

W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 zapraszam na Mszę Św. o powołania do życia konsekrowanego i o uświęcenie duchowieństwa. O godzinie 17.30 będzie okazja do Spowiedzi Św. dla młodzieży i o 18.00 Msza Św. młodzieżowa na którą zapraszam młodzież, a szczególnie tę, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

W piątek obchodzimy Święto Narodzenia NMP o godzinie 18.00 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci oraz błogosławieństwo pierwszoklasistów i ich tornistry z przyborami szkolnymi. Po Mszy św. będzie spotkanie wstępne dla rodziców tych dzieci, które w maju 2024 roku mają przystąpić do I Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem. W tym dniu odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do NMP w Pszowie.

XVI Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” odbędzie się 16 września br. O godzinie 14.00 na boisku szkolnym. W programie między innymi: Występy uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pszczynie. Konkursy i zabawy sportowe. Dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw. Inne atrakcje. Występ Chóru „Cantemus”. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy artykuły o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii.