• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 27.08.2023 do 03.09.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XXI Niedziela Zwykła od 27.08. do 03.09.2023 r.

  NIEDZIELA – 27.08.2023 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za ++ Huberta Waleckiego, żonę Gertrudę, córkę Grażynę, rodziców obu stron, + Józefa Koczuba i dusze opuszczone

  9.30 – Za + Teresę Sojka w V rocznicę śmierci

  11.00 – Za + siostrę Bernadetę Koczy o dar nieba – od brata Andrzeja i bratowej Czesławy z rodziną

  PONIEDZIAŁEK – 28.08.2023 – wsp. Św. AUGUSTYNA, biskupa i doktora Kościoła

  7.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź i + Urszulę Błąkała – od męża i synów

  WTOREK – 29.08.2023 – wsp. Męczeństwo ŚW. JANA CHRZCICIELA

  7.00 – Za + Gertrudę Wanot w 30 dzień po śmierci

  ŚRODA – 30.08.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Annę Boryczkę w XIII rocznicę śmierci, + męża Franciszka i rodziców obu stron

  CZWARTEK – 31.08.2023

  18.00 – Za + Paulinę Mrozek – od rodzin: Spyra i Biolik

  PIĄTEK – 01.09.2023 – I piątek

  18.00 – Za ++ Jadwigę, Pawła i Brunona Wrzoł

  SOBOTA –02.09.2023 – I sobota

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  16.00 – Msza Św. z wigilii XXII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Annę Pastuszka w VII rocznicę śmierci, męża Edwarda, rodziców i rodzeństwo obu stron

  NIEDZIELA – 03.09.2023 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Emila Dworok, rodziców, brata, bratową, zięcia i szwagra

  Modlitwy III Zakonu

  9.30 – Za + Adama Blaut w V rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Różę Kędzior w kolejną rocznicę śmierci

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

  JEZUS PYTA CIEBIE – ZA KOGO MNIE UWAŻASZ ?

  Jezus pyta się dzisiaj: „Za kogo Mnie uważacie?”. Zapewne każdy z nas mógłby udzielić wielu odpowiedzi: przecież Jezus to Bóg, Mesjasz, Baranek Boży, Zbawca świata… Tak, to prawda, ale kim dla nas jest Jezus osobiście? Jakie miejsce zajmuje w naszym życiu i czy w ogóle uważamy Go za rzeczywistą osobę, w dodatku mającą wpływ na nasze życie? Przypatrzmy się Jezusowi podczas Mszy św., wsłuchajmy się w Jego słowa. Jaka będzie nasza odpowiedź? Bo to pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?” jest skierowane dzisiaj właśnie do nas.

  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta dzisiejsza jest kolektą patronacką i przeznaczona jest na budowę tamtejszego kościoła.

  W poniedziałek wspominamy Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

  We wtorek obchodzimy wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

  W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca.

  W I piątek miesiąca o godzinie 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich dzieci, a szczególnie komunijnych.

  W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do wieczności w minionym dziesięcioleciu. W sobotę także przypada Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Miesięczne odwiedziny chorych odbędą się tym razem w tę I sobotę miesiąca od godziny 9.00. Zapisy w zakrystii.

  W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 w Archikatedrze katowickiej odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii i Ukrainy.

  Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic prowadzą zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się 31.08.2023. Zużyty sprzęt składamy na dolnym parkingu przed kościołem do godziny 10.00.

  XVI Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” odbędzie się 16 września br. O godzinie 14.00 na boisku szkolnym. W programie między innymi: Występy uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pszczynie. Konkursy i zabawy sportowe. Dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw. Inne atrakcje. Występ Chóru „Cantemus”. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

  POWRÓT