• Ogłoszenia od 20.08.2023 do 27.08.2023

XX Niedziela Zwykła od 20.08. do 27.08.2023 r.

NIEDZIELA – 20.08.2023 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – Pielgrzymka Kobiet do MB Piekarskiej

7.30 – Za + syna Artura o radość życia wiecznego, + męża Jana, ++ rodziców i teściów

9.30 – Za + Annę Nowożyn i + męża Alojzego

11.00 – Za + mamę Martę Kałus w V rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Szromek i Kałus

PONIEDZIAŁEK – 21.08.2023 – wsp. PIUSA X, papieża

7.00 – Za + mamę Monikę, tatę Augustyna, męża Romana i ++ z rodzin: Młotek, Kuś i Spyra

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 22.08.2023 – wsp. NMP, KRÓLOWEJ

7.00 – Za ++ rodziców chrzestnych Henryka Pustelnik i Krystynę Mrzyczek

ŚRODA – 23.08.2023

7.00 – Za + Zygmunta Gołek

CZWARTEK – 24.08.2023 – Święto ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA

18.00 – Za + Wiesława Kosteckiego, ++ rodziców i rodzeństwo

PIĄTEK – 25.08.2023 – wsp. ŚW. LUDWIKA, króla

18.00 – Za + Krzysztofa Kokot o dar życia wiecznego

SOBOTA – 26.08.2023 – Uroczystość NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

14.00 – Ślub konkordatowy: Marlena Mrozek i Dawid Kliś

16.00Msza Św. z wigilii XXI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Ludwika Waleczek we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 27.08.2023 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za ++ Huberta Waleckiego, żonę Gertrudę, córkę Grażynę, rodziców obu stron, + Józefa Koczuba i dusze opuszczone

9.30 – Za + Teresę Sojka w V rocznicę śmierci

11.00 – Za + siostrę Bernadetę Koczy o dar nieba – od brata Andrzeja i bratowej Czesławy z rodziną

Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

WIELKA JEST TWOJA WIARA…”.

Zgromadzeni na Eucharystii chcemy wołać słowami kobiety kananejskiej. „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida”. Potrzebujemy Jezusa, który mocą swojego Ducha działa w głębi serc. Niech udział w tej Eucharystii umocni naszą wiarę i otworzy nas na przemieniające działanie łaski Boga.

Dziś odbywa się Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej, łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi na wzgórze piekarskie.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie

naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek wspominamy Św. Piusa X, papieża.

We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP, Królowej.

W czwartek przypada święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

W piątek wspominamy Św. Ludwika, Króla.

W sobotę obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XXI Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Proboszcza Janusza Malczyka budowniczego kościoła w Mikołowie – Kamionce. Kolekta będzie patronacką na budowę tamtejszego kościoła.

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic prowadzą zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się 31.08.2023. Zużyty sprzęt składamy na dolnym parkingu przed kościołem do godziny 10.00.

XVI Rodzinny Piknik Starowiejski „Rodzinnie i Wesoło” odbędzie się 16 września br. O godzinie 14.00 na boisku szkolnym. W programie między innymi: Występy uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pszczynie. Konkursy i zabawy sportowe. Dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw. Inne atrakcje. Występ Chóru „Cantemus”. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy artykuł zatytułowany „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym.

Wszystkim życzę dobrego wypoczynku, przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem i zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.