• Ogłoszenia od 13.08.2023 do 20.08.2023

XIX Niedziela Zwykła od 13.08. do 20.08.2023 r.

NIEDZIELA – 13.08.2023 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – DZIEŃ FATIMSKI

7.30 – Za + Bolesława Matula, ++ rodziców i rodzeństwo

9.30 – Za + Annę Kawa w kolejną rocznicę śmierci

11.00 – Za + Zofię Rozmus – od rodzin: Pieles i Masczyk

18.00 – RÓŻANIEC FATIMSKI, procesja z figurą Matki Bożej i Błogosławieństwo Sakramentalne

PONIEDZIAŁEK – 14.08.2023 – Wsp. Św. MAKSYMILIANA KOLBE, prezbitera i męćz.

7.00 – Za ++ rodziców Józefę i Ludwika Weszka, brata Ludwika oraz ++ z rodzin: Weszka, Wejster, Płatkowski i Konieczny

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 15.08.2023 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

7.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla całej rodziny Marceliny i Piotra i ich dzieci z rodzinami

9.30 – Za ++ Franciszka i Weronikę Skaźnik i ich 3 synów i zięcia

11.00 – Za + Henryka Pławeckiego

ŚRODA – 16.08.2023

7.00 – Za ++ rodziców Rozalię i Stefana Chrószcz, ++ dziadków i + Konrada Morawiec

CZWARTEK – 17.08.2023 Uroczystość Św. JACKA, prezbitera, głównego Patrona archid. i metropolii katowickiej

18.00 – Za + Kazimierza Maśka

PIĄTEK – 18.08.2023

18.00 – Za ++ rodziców Gertrudę i Józefa Blaut

SOBOTA – 19.08.2023

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

16.00Msza Św. z wigilii XX NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Adama Nowaka

NIEDZIELA – 20.08.2023 – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – Pielgrzymka Kobiet do MB Piekarskiej

7.30 – Za + syna Artura o radość życia wiecznego, + męża Jana, ++ rodziców i teściów

9.30 – Za + Annę Nowożyn i + męża Alojzego

11.00 – Za + mamę Martę Kałus w V rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Szromek i Kałus

NIEDZIELA – 13.08.2023 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„PRAWDZIWIE JESTEŚ SYNEM BOŻYM …”.

Panie, ratuj mnie!”- woła Piotr, ogarnięty lękiem na widok silnego wiatru. Wobec rozmaitych zagrożeń w naszym życiu także my chcemy widzieć w Jezusie jedyną nadzieję na nasze ocalenie. Pan jest blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia. Niech udział w dzisiejszej Eucharystii umocni w nas to przekonanie.

W dzisiejszą niedzielę kolekta specjalna, kopertowa przeznaczona jest na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe, prezbitera i męczennika.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

WTOREK – 15.08.2023

WIELBI DUSZO MOJA PANA …”

Weselmy się wraz z Maryją wypełnieniem Bożych obietnic w osobie Jezusa, naszego Zbawcy, modląc się słowami hymnu Magnificat. Niech ta modlitwa pomoże nam zachować czyste serce na wzór Bożej Służebnicy.

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Kolekta przeznaczona będzie na nasz Kościół. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi ogólnopolską zbiórkę na pomoc dla Słowenii.

W czwartek przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

W sobotę o godzinie 8.00 będzie Msza Św. w intencji Ruchu Rodzin Szensztackich. Prosimy o przyniesienie kapliczek, zaś o godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XX Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę przypada Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Wszystkim życzę dobrego wypoczynku, przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem i zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania Pisma Świętego, prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy podsumowanie Światowych Dni Młodzieży – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek.