• Ogłoszenia od 23.07.2023 do 30.07.2023

XVI Niedziela Zwykła od 23.07. do 30.07.2023 r.

NIEDZIELA – 23.07.2023 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za + Józefa Chlebek w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Różę Chlebek, zięcia Adama Blaut, + Urszulę Szuster

11.00 – Za + Janinę Bilicką w 100 rocznicę urodzin, ++ z rodzin: Jankowskich i Bilickich

PONIEDZIAŁEK – 24.07.2023 – Wsp. Św. KINGI, dziewicy

7.00 – Za + Bernarda Waliczek w XII rocznicę śmierci

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 25.07.2023 – Święto ŚW. JAKUBA, Apostoła i Św. KRZYSZTOFA

7.00 – Za + Bernadetę Koczy w 30 dzień po śmierci

ŚRODA – 26.07.2023 – Wsp. Św. JOACHIMA i ANNY, rodziców NMP

7.00 – Za + Joannę Hat w I rocznicę śmierci

CZWARTEK – 27.07.2023

18.00 – Za + ojca Feliksa Spyra, + mamę Bronisławę, szwagra Reinholda Lazar, ++ z rodzin: Spyra i Kumor

PIĄTEK – 28.07.2023

10.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – Nasz Ośrodek CARITAS Matka Boża Różańcowa

18.00 – Za + Jadwigę Krasoń

SOBOTA – 29.07.2023 – Wsp. Św. MARTY

16.00Msza Św. z wigilii XVII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Alojzego Janosz we wspomnienie urodzin – od dzieci

NIEDZIELA – 30.07.2023 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Wiesława Poloczek w IV rocznicę śmierci, + żonę Jadwigę

9.30 – Za + ojca Józefa Czysz w XX rocznicę śmierci, rodziców obu stron, Teresę i Józefa Czysz, Jadwigę i Jana Klaus, ++ Franciszka i Edwarda Czysz, + Adama Otręba i ++ z pokrewieństwa

11.00 – Za ++ Annę i Karola Lasek o radość życia wiecznego

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023

„… CZŁOWIEK POSIAŁ DOBRE NASIENIE …, NIEPRZYJACIEL NASIAŁ CHWASTU …”

Przypowieść o chwaście, którą usłyszymy dzisiaj w Ewangelii, jest lekcją cierpliwości i nadziei. Jezus przestrzega nas przed wydawaniem pochopnych sądów i nieprzemyślanym działaniem. Niech udział w tej Eucharystii umocni w nas przekonanie, że sprawiedliwość i dobroć Boga są większe niż nasze ludzkie kalkulacje.

W dzisiejszą niedzielę podczas każdej Mszy Św. spotykamy się z Siostrami Felicjankami, naszą parafianką Agatą Ryguła czyli Siostrą Anitą i jej Współsiostrą ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek.

Dzisiaj obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętamy w modlitwach o naszych seniorach. Kolekta przeznaczona jest na Kalwarię Piekarską, a w związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców dzisiaj po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

We wtorek obchodzimy święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W środę wspominamy Św. Joachima i Annę, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa. Będziemy modlić się za wszystkie babcie i dziadków.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Marty. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XVII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zarząd Osiedla Stara Wieś przypomina wszystkim zainteresowanym o wyjeździe integracyjnym do Jędrzejowa w najbliższy wtorek tj. 25 lipca. Zbiórka na parkingu przed kościołem o 7.50, wyjazd o godzinie 8.00.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy: o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.