• Ogłoszenia od 16.07.2023 do 23.07.2023

XV Niedziela Zwykła od 16.07. do 23.07.2023 r.

NIEDZIELA – 16.07.2023 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Anielę Koczar we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Stefanię Piecha w X rocznicę śmierci

11.00 – Za + Alojzego Janosz w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo

PONIEDZIAŁEK – 17.07.2023

7.00 – Za ++ Pawła Gruszka i syna Bogdana Gruszka

18.00 – Za + Gertrudę Walecką w 30 dzień po śmierci

WTOREK – 18.07.2023 – Wsp. Św. SZYMONA z LIPNICY, prezbitera

7.00 – Za ++ rodziców Łucję i Alojzego Ryś

ŚRODA – 19.07.2023

7.00 – Za ++ Paulinę Skarboń i jej 2 mężów, matkę i ciocię Klarę Furtok

CZWARTEK – 20.07.2023 – Wsp. Bł. CZESŁAWA, prezbitera

18.00 – Za + Małgorzatę Kiermasz

PIĄTEK – 21.07.2023

10.30 – Msza Św. w intencji Wychowawców, Pracowników i Podopiecznych naszego Ośrodka CARITAS Matka Boża Różańcowa

18.00 – Za + Romana Stekla, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA –22.07.2023 – Święto Św. MARII MAGDALENY

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji Malwiny i Pawła Waleczek z okazji 10 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla ich dzieci i całej rodziny

16.00Msza Św. z wigilii XVI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Floriana Skaźnik we wspomnienie urodzin o dar życia wiecznego

NIEDZIELA – 23.07.2023 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Stefana Kraus w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za + Józefa Chlebek w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Różę Chlebek, zięcia Adama Blaut, + Urszulę Szuster

11.00 – Za + Janinę Bilicką w 100 rocznicę urodzin, ++ z rodzin: Jankowskich i Bilickich

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2023

MÓWIŁ IM WIELE W PRZYPOWIEŚCIACH …”.

Przypowieść o siewcy, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, zwraca naszą uwagę na moc życia obecną w słowie Bożym. Ziarno pada na różną glebę i wydaje owoc jedynie tam, gdzie znajdzie dobre warunki wzrostu. Na początku tej Eucharystii prośmy Boga, aby uzdolnił nas do słuchania Jego słowa, aby nasze życie przyniosło jak najobfitszy plon.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek wspominamy św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

W czwartek przypada wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera.

W sobotę obchodzimy święto Św. Marii Magdaleny

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych seniorach. Kolekta przeznaczona będzie na Kalwarię Piekarską.

W związku ze zbliżającym się wspomnieniem Św. Krzysztofa, patrona kierowców w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców oraz samochodów i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z tej okazji będą wsparciem misjonarzy MIVA POLSKA.

W przyszłą niedzielę gościć będzie u nas nasza parafianka Agata Ryguła czyli Siostra Anita ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Zgromadzenie będziemy mogli wesprzeć modlitewnie i materialnie.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrego wypoczynku i przeżywania tego czasu w łączności z Bogiem, a wszystkich, którzy już powrócili z wypoczynku i tych, którzy pozostają w domach zapraszam do udziału we Mszach św. i nabożeństwach.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy reportaż z podróży na Ukrainę kard. Konrada Krajewskiego. Zastanawiamy się także nad przyczynami i konsekwencjami niedawnych zamieszek we Francji.