• Ogłoszenia od 09.07.2023 do 16.07.2023

XIV Niedziela Zwykła od 09.07. do 16.07.2023 r.

NIEDZIELA – 09.07.2023 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Małgorzatę Kasza w I rocznicę śmierci, + jej męża Bolesława i ++ rodziców obu stron

9.30 – Za + Paulinę Mrozek – od sąsiadów

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej św. Aniołów Stróżów i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji rocznego dziecka Franciszka Trembla, jego rodziców i rodziców chrzestnych

Chrzest dziecka: Julia Barbara Wójcik

PONIEDZIAŁEK – 10.07.2023

7.00 – Za + Bernadetę Koczy – od rodziny Pieles

WTOREK – 11.07.2023 – Święto Św. BENEDYKTA, opata, patrona Europy

7.00 – Za + Tadeusza Waluś – od Cioci Józi z Wujkiem Janem i synem Sławkiem i od kuzynek

Mirki, Beaty i Wioli z Pietrzykowic

ŚRODA – 12.07.2023 – Wsp. Św. BRUNONA BONIFACEGO z Kwerfurtu, bpa i męcz.

7.00 – Za + Henryka Mazur – od Firmy i Współpracowników syna Łukasza i od pracowników Niepublicznego Przedszkola „Przygoda” w Goczałkowicach

CZWARTEK – 13.07.2023 – Wsp. Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Dzień Fatimski

19.30 – Za + Jana o radość życia wiecznego

20.15 – NABOŻEŃSTWO, RÓŻANIEC FATIMSKI– procesja ze świecami

PIĄTEK – 14.07.2023

18.00 – Za + Piotra Waleczek w 30 dzień po śmierci

SOBOTA –15.07.2023 – Wsp. Św. BONAWENTURY, biskupa i doktora Kościoła

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jolanty Kania z okazji 50 rocznicy urodzin

16.00Msza Św. z wigilii XV NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Małżonków Pawła i Róży Wrzoł z okazji Diamentowych Godów Weselnych – 60 rocznicy ślubu

NIEDZIELA – 16.07.2023 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Anielę Koczar we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Stefanię Piecha w X rocznicę śmierci

11.00 – Za + Alojzego Janosz w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron i ++ rodzeństwo

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023

PRZYJDŹCIE DO MNIE WSZYSCY …”.

Chrystus, pokorny Sługa Pański, zaprasza nas dzisiaj, byśmy przy Jego sercu odnaleźli ukojenie. Trudy i obciążenia naszego życia są duże, ale większa jest moc łaski Boga. Słuchając Jego słowa i karmiąc się Jego Ciałem, otwieramy się na Jego miłującą obecność. Prośmy u progu tej Eucharystii, by spotkanie z Chrystusem przemieniło nasze wnętrza, wprowadzając nas w radosne uwielbienie Boga.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłatę za nowy Krzyż przy ulicy Żorskiej. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

We wtorek obchodzimy Święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W środę wspominamy Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

W czwartek przypada wspomnienie Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Jest to także Dzień Fatimski dlatego zapraszam wszystkich parafian o godzinie 19.30 na Mszę św. i o godzinie 20.15 na Różaniec Fatimski i procesję z figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła.

W sobotę wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła. O godzinie 16.00 Msza św. z wigilii XV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na remont schodów przed naszym kościołem.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie książek i czasopism katolickich, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę”, zawierającej nieznane do tej pory, po raz pierwszy publikowane wypowiedzi bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

Zarząd Osiedla Stara Wieś i Kępa, Ks. Proboszcz oraz Rada Parafialna zapraszają mieszkańców na Piknik Osiedlowo-Parafialny w dniu 15.07.br. w sobotę od g. 16.00. Bawił nas będzie zespół muzyczny, dla dzieci będą dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy i inne atrakcje. Dla wszystkich kiełbasa, smalec, ogórki, ciasto, kawa i napoje. Dochód z Pikniku przeznaczony będzie na pomoc dla Florianka Francuza, aby mógł zobaczyć świat. W związku z organizowanym Piknikiem prosimy mężczyzn do pomocy przy ustawianiu sceny i namiotów w piątek o godzinie 17.00. Prosimy także chętnych do prac porządkowych oraz o upieczenie i przyniesienie ciast do salki w starym kościele w dniu pikniku od g.9.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Wszystkim życzę błogosławionych, radosnych i bezpiecznych wakacji.