• Ogłoszenia od 02.07.2023 do 09.07.2023

XIII Niedziela Zwykła od 02.07. do 09.07.2023 r.

NIEDZIELA – 02.07.2023 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Marii i Waltera Leśnikowskich oraz dzieci z rodzinami

11.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź – od teściów z rodziną

PONIEDZIAŁEK – 03.07.2023 – Święto Św. TOMASZA, Apostoła

7.00 – Za + Feliksa Dziurosz

WTOREK – 04.07.2023

7.00 – Za + Gertrudę Widera i ++ 2 mężów

ŚRODA – 05.07.2023

7.00 – Za + Tadeusza Waluś w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK – 06.07.2023 – Wsp. Bł. MARII TERESY Ledóchowskiej, dziewicy – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Za + Wiktora Pistelok we wspomnienie urodzin

PIĄTEK – 07.07.2023 – I piątek

18.00 – Za ++ Otylię i Henryka Błaut

SOBOTA –08.07.2023 – Wsp. Św. JANA z Dukli, prezbitera – II sobota

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

15.00 – Chrzest dziecka: Filip Radosław Jurczyga

16.00 – Msza Św. z wigilii XIV NIEDZIELI ZWYKŁEJ.

1/ Za + Różę Kurzyca i ++ rodziców obu stron, ++ z rodzin: Figołuszka, Kurzyca, Kubis, Hlubek, Kaszok i Pomorski

2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Teresy Kurcjus z okazji urodzin

NIEDZIELA – 09.07.2023 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Małgorzatę Kasza w I rocznicę śmierci

9.30 – Za + Paulinę Mrozek – od sąsiadów

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej św. Aniołów Stróżów i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i dalsze zdrowie w intencji rocznego dziecka Franciszka Trembla, jego rodziców i rodziców chrzestnych

Chrzest dziecka: Julia Barbara Wójcik

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2023

KTO PODA KUBEK ŚWIEŻEJ WODY DO PICIA …”

Chrystus do końca nas umiłował i oddał za nas swoje życie. Tylko wpatrzeni w Jego przykład możemy zrozumieć radykalizm słów, które dzisiaj usłyszymy, i wybrać pierwszeństwo Jego miłości. „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”. Rozpoczynając Mszę Świętą, prośmy, by Bóg uzdrawiał nas z choroby egoizmu i uzdalniał do coraz doskonalszej miłości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii i Ukrainie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W poniedziałek obchodzimy święto Św. Tomasz, Apostoła.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek miesiąca.

W I czwartek miesiąca obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu odbędzie się Ogólnopolska pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem na Jasną Górę. O godzinie 7.00 – zapraszam na Mszę św. o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa.

W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza św. popołudniowa.

W II sobotę miesiąca wspominamy Św. Jana z Dukli, prezbitera. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii XIV Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłatę za nowy Krzyż przy ulicy Żorskiej

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o wymarzonych parafiach proboszczów i o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie.

Biuro Radia Maryja przy Parafii Podwyższenia Krzyża Św. i M.B. Częstochowskiej w Pszczynie organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9.07.2023 na spotkanie z Matką Bożą Rodziny Radia Maryja. Pozostałe informacje i program za mieszczone są na plakacie w gablotce.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza mieszkańców osiedla na wyjazd integracyjny w dniu 25.07.br. do Jędrzejowa. Wyjazd z przed kościoła o g. 8.15. Zapisy przyjmuje członek zarządu Pan Marian Szwarc w naszym Centrum Kultury w pomieszczeniu biblioteki w dniach 4-5 i 11-12.07. Odpłatność 20 zł. Potrzebny pesel. Plan i szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Zarząd Osiedla Stara Wieś i Kępa, Ks. Proboszcz oraz Rada Parafialna zapraszają mieszkańców na Piknik Osiedlowo-Parafialny w dniu 15.07.br. w sobotę od g. 16.00. Bawił nas będzie zespół muzyczny, dla dzieci będą dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy i inne atrakcje. Dla wszystkich kiełbasa, smalec, ogórki, ciasto, kawa i napoje. Dochód z Pikniku przeznaczony będzie na pomoc dla Florianka Francuza, aby mógł zobaczyć świat. Prosimy chętnych o upieczenie i przyniesienie ciast do salki w starym kościele w dniu pikniku od g.9.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Wszystkim życzę błogosławionych, radosnych i bezpiecznych wakacji.