• „… PRZEPRAWMY SIĘ
  NA DRUGĄ STRONĘ …”.

 • Ogłoszenia od 25.06.2023 do 02.07.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  XII Niedziela Zwykła od 25.06. do 02.07.2023 r.

  NIEDZIELA – 25.06.2023 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + ojca Edwarda Pastuszka we wspomnienie urodzin, + żonę Annę, dziadków obu stron i ++ z rodziny

  9.30 – Za + Józefa Chodzidło w III rocznicę śmierci

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi w intencji Aleksandry z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie

  Chrzest dziecka: Zachary Miłosz Szmuk

  PONIEDZIAŁEK – 26.06.2023

  7.00 – Za ++ Mateusza Machulec w II rocznicę śmierci, Stanisława i Marię Machulec, ++ Józefa, Antoniego i Piotra oraz + Tadeusza Pławeckiego

  WTOREK – 27.06.2023

  7.00 – Za ++ Krystynę Kałus, Paulinę Mrozek, Grażynę Niedźwiedź – od Zakładu Pogrzebowego „Mamok”

  ŚRODA – 28.06.2023 – Wsp. ŚW. IRENEUSZA, bpa i męczennika, dK

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za ++ Kazimierza Lazar, Henryka Mazur – od Zakładu Pogrzebowego „Mamok”

  CZWARTEK – 29.06.2023 – Uroczystość Św. Apostołów PIOTRA i PAWŁA

  7.00 – ZA PARAFIAN

  18.00 – Za + męża Pawła Stanieczek, jego rodziców Rozalię Stefana Stanieczek i syna Arkadiusza

  PIĄTEK – 30.06.2023

  18.00 – Za + Łucję Machnik i męża Feliksa

  SOBOTA –01.07.2023 I – sobota

  7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  13.00 – Ślub konkordatowy: Monika Żemła i Marcin Krzepina

  15.00 – Chrzest dziecka: Antoni Marek Jurczyga

  16.00 – Msza Św. z wigilii XIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Zygmunta Kędzior w kolejną rocznicę śmierci

  NIEDZIELA – 02.07.2023 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  7.30 – Za + Annę Kawa w kolejną rocznicę śmierci

  9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Marii i Waltera Leśnikowskich oraz dzieci z rodzinami

  11.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź – od teściów z rodziną

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023

  „… TAK BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT, ŻE …”.

                Jezus dziś mówi do nas: „Nie bójcie się”. Zapewnia, że każdy z nas jest ważny dla Boga, który chce, abyśmy byli zbawieni, i nie pozwoli nas skrzywdzić. Obawiać się powinniśmy tego, co może przynieść szkodę naszej duszy. Wybór Jezusa pociąga za sobą przyznanie się do wiary w Boga przed innymi ludźmi. Nie tylko słowem. A życie zorientowane na Boga, kierowanie się w codzienności dobrem i miłością ochroni nas przed złem.

                W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła przyglądamy się dwom świadkom wiary, którzy są filarami Kościoła. Piotr mimo, że trzykrotnie zaparł się Chrystusa, oddał życie za Niego. Paweł przed swoim nawróceniem prześladował chrześcijan, a imię jakie wtedy nosił – Szaweł – budziło wielki strach wśród wyznawców Chrystusa. Potem stał się znany jako gorliwy Apostoł Narodów i przyniósł Dobrą Nowinę do Europy. Przykład życia św. Piotra i św. Pawła pokazuje nam, że nawet jeśli nasza wiara wydaje się być słaba, to jednak Chrystus nas nie zostawia samych i chce nam pomagać przemieniać nasze serca, w których zawsze dostrzega cząstkę dobroci.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

  W środę przypada wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.

  W czwartek 29.06. obchodzić będziemy w Kościele wielką Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła dlatego należałoby uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. o godzinie 7.00 bądź 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

  W piątek po Mszy św. około godziny 19.00 odbędzie się zabranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w parafialnej salce.

  Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii i Ukrainie.

  Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

  W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W Dniu Ojca na ogół pamiętamy o mężczyznach, którzy nas wychowali, ale rzadko myślimy o Ojcu, który stworzył i nas, i ich. W numerze 25 „Gościa Niedzielnego” polecamy refleksje o Bogu Ojcu. Zachęcam także do zakupienia wakacyjnego numeru „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

  POWRÓT