• Ogłoszenia od 25.06.2023 do 02.07.2023

XII Niedziela Zwykła od 25.06. do 02.07.2023 r.

NIEDZIELA – 25.06.2023 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + ojca Edwarda Pastuszka we wspomnienie urodzin, + żonę Annę, dziadków obu stron i ++ z rodziny

9.30 – Za + Józefa Chodzidło w III rocznicę śmierci

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi w intencji Aleksandry z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie

Chrzest dziecka: Zachary Miłosz Szmuk

PONIEDZIAŁEK – 26.06.2023

7.00 – Za ++ Mateusza Machulec w II rocznicę śmierci, Stanisława i Marię Machulec, ++ Józefa, Antoniego i Piotra oraz + Tadeusza Pławeckiego

WTOREK – 27.06.2023

7.00 – Za ++ Krystynę Kałus, Paulinę Mrozek, Grażynę Niedźwiedź – od Zakładu Pogrzebowego „Mamok”

ŚRODA – 28.06.2023 – Wsp. ŚW. IRENEUSZA, bpa i męczennika, dK

7.00 – Za ++ Kazimierza Lazar, Henryka Mazur – od Zakładu Pogrzebowego „Mamok”

CZWARTEK – 29.06.2023 – Uroczystość Św. Apostołów PIOTRA i PAWŁA

18.00 – Za + męża Pawła Stanieczek, jego rodziców Rozalię Stefana Stanieczek i syna Arkadiusza

PIĄTEK – 30.06.2023

18.00 – Za + Łucję Machnik i męża Feliksa

SOBOTA –01.07.2023 I – sobota

7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

13.00 – Ślub konkordatowy: Monika Żemła i Marcin Krzepina

15.00 – Chrzest dziecka: Antoni Marek Jurczyga

16.00 – Msza Św. z wigilii XIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + Zygmunta Kędzior w kolejną rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 02.07.2023 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + Annę Kawa w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Marii i Waltera Leśnikowskich oraz dzieci z rodzinami

11.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź – od teściów z rodziną

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023

„… TAK BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT, ŻE …”.

Jezus dziś mówi do nas: „Nie bójcie się”. Zapewnia, że każdy z nas jest ważny dla Boga, który chce, abyśmy byli zbawieni, i nie pozwoli nas skrzywdzić. Obawiać się powinniśmy tego, co może przynieść szkodę naszej duszy. Wybór Jezusa pociąga za sobą przyznanie się do wiary w Boga przed innymi ludźmi. Nie tylko słowem. A życie zorientowane na Boga, kierowanie się w codzienności dobrem i miłością ochroni nas przed złem.

W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła przyglądamy się dwom świadkom wiary, którzy są filarami Kościoła. Piotr mimo, że trzykrotnie zaparł się Chrystusa, oddał życie za Niego. Paweł przed swoim nawróceniem prześladował chrześcijan, a imię jakie wtedy nosił – Szaweł – budziło wielki strach wśród wyznawców Chrystusa. Potem stał się znany jako gorliwy Apostoł Narodów i przyniósł Dobrą Nowinę do Europy. Przykład życia św. Piotra i św. Pawła pokazuje nam, że nawet jeśli nasza wiara wydaje się być słaba, to jednak Chrystus nas nie zostawia samych i chce nam pomagać przemieniać nasze serca, w których zawsze dostrzega cząstkę dobroci.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W środę przypada wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.

W czwartek 29.06. obchodzić będziemy w Kościele wielką Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła dlatego należałoby uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. o godzinie 7.00 bądź 18.00. Kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

W piątek po Mszy św. około godziny 19.00 odbędzie się zabranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w parafialnej salce.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii i Ukrainie.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W Dniu Ojca na ogół pamiętamy o mężczyznach, którzy nas wychowali, ale rzadko myślimy o Ojcu, który stworzył i nas, i ich. W numerze 25 „Gościa Niedzielnego” polecamy refleksje o Bogu Ojcu. Zachęcam także do zakupienia wakacyjnego numeru „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.