• Ogłoszenia od 18.06.2023 do 25.06.2023

XI Niedziela Zwykła od 18.06. do 25.06.2023 r.

NIEDZIELA – 18.06.2023 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

9.30 – Za + męża i tatę Dariusza Szpek o radość życia wiecznego w X rocznicę śmierci

11.00 – Za + Zofię Rozmus w 30 dzień po śmierci

PONIEDZIAŁEK – 19.06.2023

7.00 – Za ++ siostry: Otylię, Matyldę, Anastazję i Margotę

WTOREK – 20.06.2023

7.00 – Za ++ Konstantego i Rozalię Solik, córkę Annę i Walentego Wypiór

ŚRODA – 21.06.2023 – Wsp. ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, zakonnika

7.00 – Za + męża Alojzego Gogol

CZWARTEK – 22.06.2023

18.00 – Za + Pawła Gruba we wspomnienie urodzin, + żonę Bronisławę i wnuka Piotra

PIĄTEK – 23.06.2023 – Dzień Ojca

8.00 – Msza Św. z okazji zakończenia roku szkolnego – w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników naszej szkoły z podziękowaniem za cały Rok Szkolny, z prośbą o dobry wypoczynek w czasie wakacji.

18.00 – Za ++ Henryka Pławeckiego, rodziców Franciszkę i Walentego, brata Tadeusza, teściów Jana i Jadwigę Pownuk, Siostry Boromeuszki: Arnulfę Pławecką i Leontynę Bula

SOBOTA –24.06.2023 – Uroczystość NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

16.00 – Msza Św. z wigilii XII NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Za + tatę Jana Duda – od dzieci z rodzinami

NIEDZIELA – 25.06.2023 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30 – Za + ojca Edwarda Pastuszka we wspomnienie urodzin, + żonę Annę, dziadków obu stron i ++ z rodziny

9.30 – Za + Józefa Chodzidło w III rocznicę śmierci

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi w intencji Aleksandry z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie

Chrzest dziecka: Zachary Miłosz Szmuk

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023

„DARMO OTRZYMALIŚCIE, DARMO DAWAJCIE… ”.

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” – mówi dziś Jezus. Wiele otrzymujemy każdego dnia, ale warto zadać sobie pytanie, ile za to dziękujemy i czy w ogóle dostrzegamy w tym dar. A może uważamy, że to nam się po prostu należy. Dobro, które jest naszym udziałem, przekazywane dalej rośnie, ubogaca zarówno innych, jak i nas samych. To jest niejako nasze zobowiązanie do dzielenia się z innymi tym, co otrzymaliśmy. I nie jest tu mowa tylko o dobrach materialnych, ale także o miłości, radości, życzliwości, naszym czasie. Również o dzieleniu się wiarą w kochającego Boga.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na ukończenie budowy i wyposażenie kościoła Św. Jana Pawła II /na poligonie/.

W środę obchodzimy wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W piątek przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwach. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Świętą z okazji zakończenia Roku Szkolnego w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców, katechetów i pracowników naszych szkół.

W sobotę Kościół obchodzi Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. O godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Proszę przynieść ze sobą kapliczki. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii XII Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego.