• Ogłoszenia od 11.06.2023 do 18.06.2023

X Niedziela Zwykła od 11.06. do 18.06.2023 r.

NIEDZIELA – 11.06.2023 – X NIEDZIELA ZWYKŁA Oktawa Bożego Ciała

9.30 – Za + Barbarę Rozmus

11.00 – Za + brata Marka Spyra, ++ rodziców Franciszka i Helenę oraz + Agnieszkę Spyra

Procesja w Oktawie Bożego Ciała

PONIEDZIAŁEK – 12.06.2023 – Wsp. Błogosławionych męczenników Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezbiterów i Towarzyszy

7.00 – Za + mamę Anielę w kolejną rocznicę urodzin, + męża Władysława i + Józefa Wuzik

Nabożeństwo Eucharystyczne

WTOREK – 13.06.2023 – Wsp. ŚW. ANTONIEGO z PADWY, prezbitera i dK Dzień Fatimski

7.00 – Za + Zofię Rozmus – od sąsiadów

Nabożeństwo Eucharystyczne i Różaniec Fatimski

ŚRODA – 14.06.2023 – Wsp. Błogosławionego MICHAŁA KOZALA, bpa i męczennika

7.00 – Za + Henryka Mazur – od sąsiadów

CZWARTEK – 15.06.2023

18.00 – Za ++ Franciszkę i Walentego Pławeckich, ++ 2 synów Tadeusza i Henryka

PIĄTEK – 16.06.2023 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Anastazję, Sabinę i Romana Pieles, + Krystynę Łapko, ++ z rodzin: Szlagor i Pieles

Litania do NSPJ

SOBOTA –17.06.2023 – Wsp. NIEPOKALANEGO SERCA NMP

9.30 – Pogrzeb Śp. Eleonory Schoida

16.00 – Msza Św. z wigilii XI NIEDZIELI ZWYKŁEJ. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Bożeny i Mirosława Sojka w 40 Rocznicę Ślubu oraz w intencji Bożeny z okazji 60 Rocznicy Urodzin

NIEDZIELA – 18.06.2023 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

9.30 – Za + męża i tatę Dariusza Szpek o radość życia wiecznego w X rocznicę śmierci

11.00 – Za + Zofię Rozmus w 30 dzień po śmierci

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023

NIE POTRZEBUJĄ LEKARZA ZDROWI …”.

Ewangelia dzisiejsza opowiada historię powołania celnika Mateusza. Bóg powołuje do współpracy grzeszników. To bardzo pocieszająca dla nas prawda. Trzeba tylko uwierzyć, że słowa „Pójdź za mną” są zaproszeniem skierowanym do mnie. Ja też, jak Mateusz, mogę stać się kimś innym, niż jestem. Trzeba tylko zostawić swoją komorę celną, porzucić swój ciasny, grzeszny świat, aby odkryć świat wolności i łaski, który proponuje Jezus.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na gaz. Przed kościołem Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc Syrii i Ukrainie. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek wspominamy Błogosławionych męczenników Józefa Czempiela i Emila Szramka, prezbiterów i Towarzyszy.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to także Dzień Fatimski. Po Mszy Św. porannej będzie Różaniec Fatimski i nabożeństwo Eucharystyczne.

W środę przypada wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 18.00 Msza Św. szkolna dla dzieci.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godzinie 11.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się ingres Ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa nowego Ordynariusza i Metropolity Katowickiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Uroczystości. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii 11 Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ukończenie budowy i wyposażenie kościoła Św. Jana Pawła II /na poligonie/.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.