• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 28.05.2023 do 04.06.2023

VIII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 28.05. do 04.06.2023 r.

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.05.2023 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.30 – Za + Augustyna Chrószcz w II rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Chrószcz, Kiecok, Rozmus, Pękała i Sojka

9.30 – Za ++ rodziców Rozalię i Józefa Pławeckich

11.00 – Za + Kazimierza Lazar – od współpracowników syna z Firmy NKT

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce na ulicy Sadowej
    /koło rozsad/

PONIEDZIAŁEK – 29.05.2023 – Święto NMP, MATKI KOŚCIOŁA

7.00 – Do Miłosierdzia Bożego o szczęśliwy przebieg operacji i wyzdrowienie dla córki Moniki oraz o łaski Ducha Świętego dla lekarzy NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 – ZA PARAFIAN NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 30.05.2023 – Wsp. Św. JANA SARKANDRA, prezbitera i męczennika

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jacka z okazji urodzin NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 31.05.2023 – Święto NAWIEDZENIA NMP

7.00 – Za ++ siostry: Stefanie, Marię i Jadwigę, 5 szwagrów, bratową, synową i ++ z rodziny Kiecok NABOŻEŃSTWO MAJOWE

CZWARTEK – 01.06.2023 – Święto JEZUSA CHRYSTUSA Najwyższego i Wiecznego Kapłana – Dzień Dziecka

7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za ++ rodziców Lidię i Piotra Rozmus oraz dziadków obu stron

PIĄTEK – 02.06.2023 – I piątek

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Franciszka Skaźnik w kolejną rocznicę śmierci, + żonę Weronikę i 3 synów

SOBOTA –03.06.2023 – Wsp. Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Najświętszej Trójcy. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Józefa Błaut z okazji 70 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 04.06.2023 – Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

9.30 – Za + Krystynę Kałus – od Chóru Cantemus

11.00 – Za + męża Andrzeja Pruska w V rocznicę śmierci

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.05.2023
    UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

PRZYBĄDŹ DUCHU STWORZYCIELU … ”

Kończymy dziś okres wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielkim pragnieniem Chrystusa jest to, aby Jego uczniowie przyjęli dar Ducha i w Jego mocy przemieniali oblicze tej ziemi. Niech udział w Eucharystii otworzy nas na moc miłości, którą rozlewa w naszych sercach obiecany Duch Święty.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W poniedziałek obchodzimy drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Wszystkie bardzo ważne Uroczystości Kościelne /jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, także Zesłanie Ducha Świętego mają podwójne święto. Dlatego mimo iż jest to dzień pracy dochowajmy tradycji i uświęćmy go przez udział we Mszy św. o godzinie 7.00, bądź 18.00. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

We wtorek wspominamy Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

W środę obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kapłanach. O godzinie 7.00 Msza Św. o powołania do życia konsekrowanego i o uświecenie duchowieństwa. O 18.00 Msza Św. dla młodzieży szczególnie zapraszam młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

W I piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną

W sobotę rozpowszechniając nabożeństwa pierwszych sobót, 15 minut przed Mszą Św, będziemy mogli wysłuchać rozważań, potem o godzinie 8.00 Msza Św. za dusze w czyśćcu i naszych bliskich zmarłych z ostatnich 10 lat. O godzinie 16.00 będzie Msza z wigilii Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na zapłatę za nowy Krzyż przy ulicy Żorskiej. Również w przyszłą niedzielę na zaproszenie Patronatu misyjnego z naszej parafii będziemy gościć Siostrę Izabelę Hasler ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Panewnik, która aktualnie posługuje w Kamerunie. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie prowadziła zbiórkę pieniężną na potrzeby misji w Kamerunie. Członkowie Akcji Katolickiej będą zbierać podpisy w celu poparcia projektu ustawy, aby chronić dzieci przed deprawacją wkraczającą do szkół. W tym celu potrzebny jest pesel. Podpisy będą zbierane przed kościołem.

W czwartek 8 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość Bożego Ciała. Procesja teoforyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.30 w naszym kościele i przejdzie ulicami: Św. Jadwigi, Żorską, Staromiejską i Św. Jadwigi do kościoła. Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza Św.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.