• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 21.05.2023 do 28.05.2023

VII Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 21.05. do 28.05.2023 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30 – Za ++ rodziców Łucję i Pawła, teściów, męża Jana, syna Artura, ++ z rodzin: Balcarek i Spyra

9.30 – Za ++ Zofię i Józefa Nesterok

11.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych

15.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy Grocie Matki Bożej z Lourdes

PONIEDZIAŁEK – 22.05.2023

7.00 – Za + Grażynę Niedźwiedź w 30 dzień po śmierci

WTOREK – 23.05.2023

7.00 – Za ++ rodziców Romana i Anastazję Pieles, ++ Julię i Sabinę Pieles, ++ z rodzin: Pieles i Szlagor NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 24.05.2023 – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

7.00 – Za + Małgorzatę Chudek, + męża Franciszka, ++ z rodziny

CZWARTEK – 25.05.2023

18.00 – Za + ojca Stefana Kraus, + Eryka Kania, + Feliksa Sikorę oraz ++ z rodzin: Kraus i Kania NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 26.05.2023 – Wsp. Św. Filipa Neri, prezbitera – Dzień Matki

11.00 – Za + Grażynę Dawiskiba od podopiecznych i pracowników Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Zofię i Stefana Walotek, 2 zięciów Pawła i Andrzeja, wnuka Arkadiusza

SOBOTA –27.05.2023

9.30 – Msza Św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania przez Ks. Biskupa Adama Wodarczyka

1/ O dary i moc Ducha Świętego dla przyjmujących Sakrament Bierzmowania

2/ ZA PARAFIAN w intencji rodziców, rodzeństwa i świadków młodzieży bierzmowanej

15.30 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 1/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Antoniego Tabatha z okazji 65 rocznicy urodzin

2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Dawida Kopieckiego z okazji 18 rocznicy urodzin

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.05.2023 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

7.30 – Za + Augustyna Chrószcz w II rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Chrószcz, Kiecok, Rozmus, Pękała i Sojka

9.30 – Za ++ rodziców Rozalię i Józefa Pławeckich

11.00 – Za + Kazimierza Lazar – od współpracowników syna z Firmy NKT

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce na ulicy Sadowej /koło rozsad/

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

PAN JEZUS WNIEBOWSTEPUJE … ”

Czytania dzisiejszej uroczystości przenoszą nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swym uczniom i wstępuje do chwały Ojca. Zmartwychwstały odchodzi, ale nie przestaje być obecny w swoim Kościele. Prośmy u progu tej Eucharystii o dar otwartego serca, zdolnego rozpoznawać obecność Pana i świadczyć o Jego dobroci.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na remont schodów przed naszym kościołem. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca i będą w pełni uczestniczyły w Eucharystii. O 15.00 wraz z dziećmi zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a dla dzieci, które przyjęły I Komunię Św. rozpoczyna się „Biały Tydzień”.

W środę wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych.

W czwartek o godzinie 16.00 będzie Spowiedź Święta dla kandydatów do Bierzmowania, dla ich świadków oraz rodziców.

W piątek wspominamy Św. Filipa Neri, prezbitera i obchodzimy Dzień Matki. O godzinie 11.00 będzie Msza Św. naszego Ośrodka CARITAS Matka Boża Różańcowa. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza Św. szkolna. Po Mszy Św. podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się w intencji wszystkich Matek.

W sobotę o godzinie 9.30 Ks. Biskup Adam Wodarczyk będzie przewodniczył Mszy Św. podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży w naszej parafii. Podczas tej Mszy Św. zostanie zebrana kolekta przeznaczona na Fundusz Stypendialny Bł. Księdza Emila Szramka dla młodzieży uzdolnionej. O godzinie 15.30 będzie nabożeństwo majowe i o 16.00 Msza Św. z wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wszystkich pielgrzymów ogarniamy naszą modlitwą. Nabożeństwo majowe odbędzie się o godzinie 18.00 w plenerze przy kapliczce na ulicy Sadowej.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha.