• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 14.05.2023 do 21.05.2023

VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 14.05. do 21.05.2023 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023

7.30 – Za + syna Janusza Baron, męża Zygmunta, ++ z rodzin: Baron i Pala i dusze w czyśćcu cierpiące

9.30 – Za + Różę Chlebek w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + Jana Ryt i ++ z rodziny Ryt

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce na ulicy Modrzewiowej

PONIEDZIAŁEK – 15.05.2023 – Dni Krzyżowe

7.00 – Za + męża Emanuela Kiecok w 30 rocznicę śmierci i + synową Gabrielę Kiecok

Procesja do Krzyża przy szkole przy ul. Staromiejskiej, po drodze NABOŻEŃSTWO MAJOWE

WTOREK – 16.05.2023 – Święto Św. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika – Dni Krzyżowe

7.00 – Za + Kazimierza Lazar – od sąsiadów

Procesja i poświęcenie nowego Krzyża przy szkole przy ul. Żorskiej, po drodze NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 17.05.2023 – Dni Krzyżowe

7.00 – Za ++ dziadków Augustyna i Martę Konieczny, Macieja i Zuzannę Stekla, ++ z rodzin: Stekla i Konieczny

Procesja do Krzyża i NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy ul. Okopowej

CZWARTEK – 18.05.2023

18.00 – Za + Henryka Bogocz, ++ rodziców i teściów, brata Józefa, + Małgorzatę, ++ z rodzin: Psik, Jucha, Gołek i Bogocz NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 19.05.2023

9.00 – Msza Św. w intencji naszej Szkoły im. Jana Pawła II z okazji Patronalnego Święta

17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 – Za + Piotra Olesz

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA –20.05.2023

8.00 – W intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

16.00 – Msza Św. z wigilii Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Za + mamę Annę Pastuszka we wspomnienie urodzin, + ojca Edwarda i dziadków obu stron

17.00 – Zebranie Akcji Katolickiej

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2023 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.30 – Za ++ rodziców Łucję i Pawła, teściów, męża Jana, syna Artura, ++ z rodzin: Balcarek i Spyra

9.30 – Za ++ Zofię i Józefa Nesterok

11.00 – UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ – w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzeństwa oraz rodziców chrzestnych

15.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy Grocie Matki Bożej z Lourdes

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023

„… PRZYJDĘ DO WAS … ”.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada swoim uczniom przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi, prowadząc ich do poznania prawdy.
    U progu tej Eucharystii otwórzmy nasze serca na przemieniające działanie Bożego Ducha, abyśmy poddani Jego prowadzeniu przyczyniali się do budowy królestwa Bożego na ziemi.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza „Św. Krzyża”. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W dzisiaj o godzinie 18.00 zapraszam na nabożeństwo majowe przy kapliczce, przy ulicy Modrzewiowej.

W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych.

W poniedziałek o godzinie 7.00 Msza Św. w kościele i po niej na modlitwy o urodzaje idziemy w procesji do Krzyża przy szkole, ul. Staromiejska. Po drodze odprawimy nabożeństwo majowe.

We wtorek o godzinie 7.00 Msza Św. w kościele i po niej modlitwy o urodzaje i poświęcenie nowego Krzyża przy ulicy Żorskiej. Po drodze odprawimy nabożeństwo majowe.

W środę w kościele o 6.30 nowenna do MBNP, o 7.00 Msza Św. i procesja z modlitwą o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje do Krzyża przy ulicy Okopowej. Po drodze odprawimy nabożeństwo majowe.

We wtorek o godzinie 17.00 zapraszam rodziców dzieci Pierwszokomunijnych do sprzątania obejścia kościoła..

W piątek o godzinie 9.00 będzie Msza Św. w intencji naszej szkoły z okazji Patronalnego Święta im. Jana Pawła II. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Msza Św. i nabożeństwo majowe. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O 19.00 próba przed Uroczystością I Komunii Św.

W sobotę o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę Św. w intencji Rodzin Ruchu Szensztackiego. Proszę przynieść ze sobą kapliczki. O godzinie 9.00 i 10.00 Spowiedź Św. przed I Komunią Św. dla dzieci, a później także dla dorosłych. 15.30 Spowiedź Św. dla dorosłych, a o 16.00 będzie Msza Św. z wigilii Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. O 17.00 w naszej salce parafialnej odbędzie się Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godzinie 11.00 w naszej parafii odbędzie się Uroczystość Pierwszokomunijna. O godzinie 15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe w plenerze przed grotą Matki Bożej z udziałem Dzieci Pierwszokomunijnych. Kolekta specjalna przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont schodów przed naszym kościołem.

W niedzielę 28 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Boskiej Piekarskiej. Wyjazd autokarowy na Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej w niedzielę 28 maja o godz. 7.00 z parkingu przy zamku w Pszczynie. Koszt 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii w tym tygodniu do 19 maja. Dla uczestników będę przygotowane wejściówki na Wzgórze Piekarskie – na miejsca siedzące.”

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata, i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

W niedzielę 21 maja parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Porębie będzie obchodzić 40 rocznicę poświęcenia kościoła.

O 15.00. zapraszamy na festyn do ogrodu farskiego.

W programie wystąpią dzieci ze szkoły podstawowej i Henryk Czich z zespołu Universe. Zapraszamy na grilla, kawę i ciasto.