• „JEZUS PRZYWOŁAŁ
  DO SIEBIE DWUNASTU …”.

 • Ogłoszenia od 07.05.2023 do 14.05.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 07.05. do 14.05.2023 r.

  V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023

  7.30 – Za ++ Anielę i Albina Stekla oraz + córkę Barbarę

  9.30 – Za + Kazimierza Lazar – od syna Marcina z żoną

  11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Zuzanny Mazurczak, jej rodziców i rodziców chrzestnych

  18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, koło stodoły, przy ulicy Staromiejskiej

  PONIEDZIAŁEK – 08.05.2023 Uroczystość ŚW. STANISŁAWA, bpa i męcz. Patrona Polski

  7.00 – Za + Stanisława Sakrajeckiego, ++ teściów Gertrudę i Stanisława, ++ rodzeństwo: Alicję, Andrzeja i Piotra NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  WTOREK – 09.05.2023

  7.00 – Za + Rudolfa Gołek z okazji urodzin NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  ŚRODA – 10.05.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + męża Roberta Kliś, ++ rodziców Marię i Teofila Kordoń

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  CZWARTEK – 11.05.2023

  18.00 – Za + Stanisława Pyrtek

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  PIĄTEK – 12.05.2023

  18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ Ludwika i Annę Kokot i ++ rodzeństwo

  NABOŻEŃSTWO MAJOWE

  SOBOTA – 13.05.2023 – DZIEŃ FATIMSKI

  8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii NABOŻEŃSTWO MAJOWE i RÓŻANIEC FATIMSKI w plenerze przy figurze Matki Bożej

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Janusza Helik z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

  16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkanocnej. Za + Marię Kucia w VIII rocznicę śmierci

  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023

  7.30 – Za + syna Janusza Baron, męża Zygmunta, ++ z rodzin: Baron i Pala i dusze w czyśćcu cierpiące

  9.30 – Za + Różę Chlebek w I rocznicę śmierci

  11.00 – Za + Jana Ryt i ++ z rodziny Ryt

  18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE w plenerze przy kapliczce na ulicy Modrzewiowej

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023

  PANIE, POKAŻ NAM OJCA …”

  W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy u progu Eucharystii, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję Przed kościołem Dzieci Maryi przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych Dzieci Maryi. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

  W dzisiejszą niedzielę zapraszam o godzinie 18.00 na nabożeństwo majowe przy ulicy Staromiejskiej przy kapliczce koło stodoły.

  W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

  W piątek o godzinie 16.00 zapraszam rodziny dzieci komunijnych do prac porządkowych przy obejściu kościoła. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza Św. szkolna i nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie około godziny 19.00 próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

  W II sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż

  Różańcowych naszej parafii. Jest to Dzień Fatimski dlatego po Mszy Św. odprawimy nabożeństwo majowe i różaniec fatimski w plenerze pod figurą Matki Bożej Fatimskiej.

  O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza „Św. Krzyża”. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Syrii i Ukrainy. Nabożeństwo majowe sprawowane będzie przy kapliczce przy ulicy Modrzewiowej o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszam.

  Zarząd Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń serdecznie zaprasza na spotkanie organizacyjne do naszego Osiedlowego Centrum Kultury w środę 10 maja br o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy nowe osoby chętne do wstąpienia w szeregi tych organizacji społecznych, aby kultywować Obrzędy i Tradycje Śląskie, poszerzać wiedzę kulinarną i nie tylko.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem.

  POWRÓT