• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 30.04.2023 do 07.05.2023

IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 30.04. do 07.05.2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

7.30 – Za + Paulinę Mrozek – od rodziny Kościelny z Jankowic

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Renaty i Romana Lasek z okazji 35 rocznicy ślubu i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

11.00 – Za + żonę Marię Studzieńską w II rocznicę śmierci i + córkę Grażynę, za ++ z rodzin: Rozmus i Studzieński oraz + Mateusza Machulec

PONIEDZIAŁEK – 01.05.2023 – Święto Św. JÓZEFA, Robotnika

7.00 – Za + Elżbietę Janiszewską w III rocznicę śmierci

NABOŻEŃSTWO MAJOWE i Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 02.05.2023 – Wsp. Św. ATANAZEGO, biskupa i doktora Kościoła

7.00 – Za + męża Rudolfa Gołek, ++ rodziców obu stron i ++ braci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

ŚRODA – 03.05.2023 – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, gł. patronki Polski

7.30 – Za + Krystynę Kałus – od sąsiadów NABOŻEŃSTWO MAJOWE

9.30 – Za + Annę Celer w I rocznicę śmierci NABOŻEŃSTWO MAJOWE

11.00 – Za + Kazimierza Lazar – od córki Krystyny z rodziną NABOŻEŃSTWO MAJOWE

CZWARTEK – 04.05.2023 – Wsp. Św. FLORIANA, męczennika, patrona archidiecezji – I czwartek

18.00 – Msza św. młodzieżowa. Za + Stefana Gazda, ++ rodziców Marię i Augustyna o spokój duszy i wieczny odpoczynek NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK – 05.05.2023 – I piątek

7.00 – ZA PARAFIAN NABOŻEŃSTWO MAJOWE

18.00 – Msza św. szkolna. Za + mamę Teresę Lasek o radość życia wiecznego NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA – 06.05.2023 – ŚWIĘTO Św. Apostołów FILIPA i JAKUBA – sobota

7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat NABOŻEŃSTWO MAJOWE

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Anieli Żelazo z okazji 90 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej. Za + rodziców Gertrudę i Stanisława Larysz

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023

7.30 – Za ++ Anielę i Albina Stekla oraz + córkę Barbarę

9.30 – Za + Kazimierza Lazar – od syna Marcina z żoną

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Zuzanny Mazurczak, jej rodziców i rodziców chrzestnych

18.00 – NABOŻEŃSTWO MAJOWE przy kapliczce, koło stodoły, przy ulicy Staromiejskiej

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023

ZNAM OWCE MOJE, A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus przedstawia się jako Dobry Pasterz, który woła swoje owce po imieniu, staje na ich czele i prowadzi po drogach czasu do życia wiecznego. Zgromadzeni na Eucharystii chcemy umocnić nasz wybór kroczenia za Chrystusem, ponieważ wierzymy, że tylko w Nim jest nasze ocalenie.

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Od jutra rozpoczynamy Maryjny Miesiąc Maj serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych.

W poniedziałek obchodzimy Święto Św. Józefa, Robotnika.

We wtorek przypada wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę obchodzimy Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za gazowe ogrzewanie.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

W I czwartek miesiąca wspominamy Św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji, hutników i strażaków. O godzinie 18.00 będzie Msza św. młodzieżowa, na którą szczególnie zapraszam młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W I piątek miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.15 Spowiedź św. dla dzieci z klas IV i o 18.00 Msza św. szkolna.

W I sobotę miesiąca obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Zapraszam o godzinie

7.45 na rozważania Pierwszo-sobotnie i na Mszę św. o godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące i

naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas do wieczności w minionym

dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Wielkanocnej.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o godzinie 18.00 będzie sprawowane przy ulicy Staromiejskiej przy kapliczce koło stodoły. Kolekta przeznaczona będzie na archidiecezję Przed kościołem Dzieci Maryi przeprowadzą kiermasz ciast. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych Dzieci Maryi.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu.

Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie organizuje Parafialny Festyn Rodzinny w środę 3 maja na Pszczyńskim Rynku. Początek o godz. 13.15, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00. W ramach festynu prezentacje grup parafialnych, muzyka na scenie, wspólne zabawy, gry planszowe, grill, ciasta domowe i kawa. Będzie okazja, aby radośnie spędzić uroczyste popołudnie w gronie rodziny i znajomych. Zapraszamy wszystkich!