• Ogłoszenia od 23.04.2023 do 30.04.2023

III Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
    od 23.04. do 30.04.2023 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

7.30 Za + Rafała Kurczyk, ++ Łucję, Franciszka i Teofila Mrzyczek

9.30 – Za ++ rodziców Paulinę i Pawła Dobija

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznych dzieci: Pawełka Masczyk i Otylii Janik, ich rodziców i rodziców chrzestnych

PONIEDZIAŁEK – 24.04.2023 – UR. Św. WOJCIECHA, bpa i męcz., gł. Patrona Polski

7.00 – Za + Marka Pojda – od sąsiadów

Modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 25.04.2023 – ŚWIĘTO Św. MARKA, Ewangelisty

7.00 – Za + Klarę Furtok i jej siostrę Paulinę Skarboń oraz matkę Zuzannę Furtok

Procesja do Krzyża Misyjnego

ŚRODA – 26.04.2023

7.00 – Za + Helenę Moń, męża Jana, ++ z rodzin: Moń i Duży

CZWARTEK – 27.04.2023

18.00 – Za + Zofię Walotek, męża Stefana i rodziców obu stron

PIĄTEK – 28.04.2023

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Arkadiusza Stanieczek w II rocznicę śmierci

SOBOTA – 29.04.2023 – ŚWIĘTO Św. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, dz. i dK, patronki Europy

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Gabrieli Kraus z okazji 60 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkanocnej. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jana Pawła II z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Urszuli i Krzysztofa z okazji 40 rocznicy ślubu

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

7.30 – Za + Paulinę Mrozek – od rodziny Kościelny z Jankowic

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Renaty i Romana Lasek z okazji 35 rocznicy ślubu i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

11.00 – Za + żonę Marię Studzieńską w II rocznicę śmierci i + córkę Grażynę

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

PANIE JEZU, DAJ NAM ZROZUMIEĆ PISMA … ”.

W dzisiejszej Ewangelii zmartwychwstały Chrystus zbliża się do swoich zrezygnowanych uczniów idących do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamanego chleba. Prośmy u progu tej Mszy Świętej o dar słuchania słów Chrystusa i umiejętność wprowadzania ich w życie.

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza. Bóg zapłać za składane ofiary.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii Artystkę Wojewódzkiej Filharmonii z Ukrainy Panię Irinę Kril, która śpiewem uświetni nasze uczestnictwo w dzisiejszej Eucharystii. Po każdej Mszy Św. będzie można zakupić płyty CD z utworami wykonanymi przez naszą Artystkę.

W poniedziałek obchodzimy przeniesioną Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek przypada Święto Św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Po Mszy Św. udamy się w procesji z modlitwą do Krzyża Misyjnego.

W czwartek na Mszę Św. o godzinie 18.00 zapraszam uczniów klas VIII i VII oraz pozostałych kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Św. będzie spotkanie dla tych osób. Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży w naszej parafii udzieli Ks. Biskup podczas Mszy Św. w sobotę 27 maja br. o godzinie 9.30.

W piątek o godzinie 16.00 i 17.00 będzie Pierwsza Spowiedź Św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. O 17.00 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu. O 17.40 młodzież naszego „Roliniczoka” zachęci dzieci i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych. O 18.00 będzie Msza Św. szkolna dla wszystkich dzieci.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Wielkanocnej.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

21 maja br. w niedzielę o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu.