• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 09.04.2023 do 16.04.2023

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego od 09.04. do 16.04.2023 r.

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023

7.30 – Za + Ks. Hieronima Godziek w XXX rocznicę śmierci, jego + brata Ks. Zygmunta Godziek

i pozostałe rodzeństwo: Józefa, Eryka i Anielę, ++ rodziców Franciszka i Jadwigę Godziek oraz

o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla ich córki Bronisławy

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Marzeny Musiał z okazji 40 Rocznicy Urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Wielkanocne

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY– 10.04.2023

7.30 – Za + Patrycję Świerkot we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin

9.30 – Za + tatę Andrzeja Szpek i brata Dariusza o radość życia wiecznego – od Moniki i Grzegorza z rodzinami

11.00 – 1./ Za + Weronikę Botor – od chrześniaczki Danusi

2./ Za + Teresę Żelazo – od Ks. Józefa Marka i katechetów

WTOREK WIELKANOCNY – 11.04.2023

7.00 – Za + brata Zygmunta Kapica i siostrzeńca Zygmunta

ŚRODA WIELKANOCNA – 12.04.2023

7.00 – Za ++ Bronisławę Golek w kolejną rocznicę śmierci, męża Alojzego i ++ rodziców

18.00 – Za + Paulinę Mrozek w 30 dzień po śmierci

CZWARTEK WIELKANOCNY – 13.04.2023

18.00 – Za + Bolesława Kryut w IV rocznicę śmierci

PIĄTEK WIELKANOCNY – 14.04.2023

18.00 – Msza Św. szkolna. Za + Bronisławę Gruba w II rocznicę śmierci, + męża Pawła

SOBOTA WIELKANOCNA – 15.04.2023

15.00 – Chrzest dzieci: Teodor Tadeusz Kieloch

Amelia Natalia Sendal

16.00 – Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Za + Zygmunta Nycz, rodziców Augustyna i Gertrudę, braci Ludwika i Stefana oraz Teresę i Franciszka Baron

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023

7.30 – Za + Krystynę Kałus – od V Róży Różańcowej i za ++ z tej Róży

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ireny Waleczek w kolejną rocznicę urodzin i o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

11.00 – W intencji rodziny Pławecki

Chrzest dziecka: Kacper Kamil Krzyżowski

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Konto Parafii. Wpłat można dokonywać z dopiskiem:

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023

ALLELUJA ! PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!

Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!”. Kościół wzywa nas do radości, bo Chrystus rzeczywiście zmartwychwstał. Kolejny raz celebrujemy tę prawdę i pragniemy, aby Jego moc zwyciężyła wszelkie ciemności naszego życia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Symbole Zmartwychwstałego Chrystusa pozostają przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych zapraszam na Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Kolekta będzie przeznaczona na nasz kościół. Po południu o godzinie 15.00 zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory Wielkanocne, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

W drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W piątek o godzinie 18.00 zapraszam dzieci na Mszę św. szkolną.

W Sobotę Wielkanocną księża naszego dekanatu gromadzą się na Konwencie Wielkanocnym w parafii Św. Jana Pawła II na poligonie – rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 10.00.

Przyszła – Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy, Syrii i Turcji. Bóg zapłać za składane ofiary.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” jest poszerzony do 92 stron. Zamieszczamy w nim duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim, w tym wywiad z ks. dr. hab. Marcinem Kowalskim, członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej, o tym, jak w dzisiejszym, zmienionym kulturowo świecie przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary.

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Wszystkim Parafianom, Mieszkańcom naszej Pszczyńskiej Starej Wsi i Gościom, na przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa

I na nadzieję naszego zmartwychwstania oraz życia naszego odtąd dla Boga:

Życzy: Ks. Proboszcz Rafał Październiok