• „BUDUJEMY
  KRÓLESTWO BOŻE ”.

 • Ogłoszenia od 26.03.2023 do 02.04.2023


  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śląskiej PSZCZYNA – STARA WIEŚ

  V Niedziela Wielkiego Postu od 26.03. do 02.04.2023 r.

  NIEDZIELA – 26.03.2023 – V Niedziela Wielkiego Postu

  7.30 – ZA PARAFIAN

  9.30 – Za + Helenę Polko we wspomnienie 100 rocznicy urodzin

  11.00 – Za + męża Jana Duda w I rocznicę śmierci

  Chrzest dzieci: Wiktoria Anastazja Niemczyk

  Klara Agata Kuźnik

  14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

  PONIEDZIAŁEK – 27.03.2023

  7.00 – Za ++ rodziców obu stron Marię i Franciszka Spyra, Zofię Sojka i męża Ludwika

  WTOREK – 28.03.2023

  7.00 – Za ++ Roberta Kajstura, Pawła i Martę Krawieczek

  ŚRODA – 29.03.2023

  6.30 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

  7.00 – Za + Helenę Kocur w kolejną rocznicę śmierci i ++ Anielę i Stanisława Koczar

  CZWARTEK – 30.03.2023

  18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Grażyny z okazji urodzin

  PIĄTEK – 31.03.2023

  17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

  18.00 – Msza św. szkolna. Za ++Marię i Stefana Kokot oraz wnuka Krzysztofa

  19.15 DROGA KRZYŻOWA ulicą Skowronków

  SOBOTA – 01.04.2023 – sobota

  7.45 – Rozważania Pierwszo-sobotnie

  8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

  15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Agnieszki Janiszewskiej z okazji urodzin – od przyjaciół

  16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Wielkiego Postu. Za + dziadka Ludwika Waleczek – od wnuków, wnuczek i prawnuczek

  Roczek dziecka: Alicja Wycisło

  NIEDZIELA PALMOWA – 02.04.2023 – VI Niedziela Wielkiego Postu – Święcenie Palm

  7.30 – Za + męża Alojzego Gogol

  9.30 – Za ++ Gertrudę i Alojzego Olesz, Piotra i Elżbietę Walecki, + Jacka Waleckiego PROCESJA z PALMAMI wokół kościoła

  11.00 – Za + Halinę Lasek w III rocznicę śmierci

  14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

  Św. Jadwigi Śl. PSZCZYNA- STARA WIEŚ

  Strona Internetowa Parafii: www.parafiaswjadwigi.pl

  Konto Parafii: z dopiskiem na cele kultu religijnego

  Bank Pekao S.A. 79 1240 1330 1111 0010 9381 2556

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

  PANIE, OTO CHORUJE TEN, KTÓREGO TY KOCHASZ”.

  Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” – mówi Jezus do Marty kilka chwil przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

  Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

  W dzisiejszą Niedzielę rozpoczynamy w całym Kościele drugą część Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

  Podopieczni naszego Ośrodka Caritas Matka Boża Różańcowa przed kościołem sprzedają palmy, ozdoby i wyroby świąteczne.

  Dzisiaj o godz. 14.30 zapraszam na Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  W ostatni piątek miesiąca marca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. o godzinie 19.15 gromadzimy się przy ulicy Skowronków od ulicy Rybnickiej i przejdziemy z naszą parafialną Drogą Krzyżową ulicą Skowronków z jednej strony, a wrócimy drugą. Na Drogę Krzyżową zabieramy odblaski, świece, pochodnie. Zakończymy około 20.30. Można też wziąć udział w Pszczyńskiej Drodze Krzyżowej

  W sobotę rozpowszechniając nabożeństwa pierwszych sobót, 15 minut przed Mszą Św., będziemy mogli wysłuchać rozważań, potem o godzinie 8.00 Msza Św. za dusze w czyśćcu i naszych bliskich zmarłych z ostatnich 10 lat. O godzinie 16.00 będzie Msza z wigilii VI Niedzieli Wielkiego Postu – Niedzieli Palmowej.

  W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza.

  Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii.

  U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża w cenie 16 zł i mała w cenie 9 zł. W Niedzielę Zmartwychwstania pozwolą nam przeżyć jedność z tymi dziećmi przy wielkanocnym stole. Zachęcam do wspierania tego dzieła.

  Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie wraz z Biurem Podróży POLAN organizuje wyjazd na majówkę na Pojezierze Łużyckie-Szprewald w terminie 30.04 do 01.05.2023r. Zapisy przyjmuje do dnia 30.03.2023 Pani Marcelina Leki. Przy zapisie pobierana jest zaliczka w wysokości 100zł.

  Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Dostępny jest także „Gość Ekstra” w cenie 14 zł i Mały Gość dla dzieci w cenie 7 zł.

  POWRÓT