• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 12.03.2023 do 19.03.2023

III Niedziela Wielkiego Postu od 12.03. do 19.03.2023 r.

NIEDZIELA – 12.03.2023 – III Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – Za + męża Stefana i wnuka Krzysztofa o dar życia wiecznego

9.30 – Za + męża Józefa Wuzik w IX rocznicę śmierci

11.00 – Za + Annę Stęchły w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców Jadwigę i Jana Spyra, Helenę i Pawła Stęchły

14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

PONIEDZIAŁEK – 13.03.2023

7.00 – Za ++ dziadków Matyldę i Michała Kania, Marię i Pawła Miczek

Nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II

WTOREK – 14.03.2023

7.00 – Za ++ Annę Jaszek, męża Teodora i syna Andrzeja

Rozważania Wielkopostne

ŚRODA – 15.03.2023

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie dla marcowych solenizantów: Arkadiusza, Moniki, Zofii i Jolanty

CZWARTEK – 16.03.2023

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Macieja Kłysiewicz z okazji 18 rocznicy urodzin

PIĄTEK – 17.03.2023

17.30 – DROGA KRZYŻOWA dla dzieci

18.00 – Msza św. szkolna. Za ++ Stefana Krasoń

DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży i dorosłych

SOBOTA – 18.03.2023

8.00 – Za + Księdza Proboszcza Antoniego Mazura w XVIII rocznicę śmierci

15.00 – Chrzest dziecka: Alicja Joanna Wicher

16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu. Za ++ Teklę i Wincentego Kiermasz, ++ 3 synów i zięcia, synową, 2 wnuków i wnuczkę, ++ z rodzin: Kiermasz, Leśnikowski, ++ sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące

17.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Krzysztofa Masczyk z okazji 30 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 19.03.2023 – IV Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – W intencji kapłanów, neoprezbitera Alberta Font Aldaz, zakonników i zakonnic oraz o powołania do Służby Bogu i ludziom, by nie zabrakło ich dla następnych pokoleń

9.30 – Za + zięcia Kazimierza Lazar, ++ z rodzin: Lazar i Muras – od teściowej Marii Muras

11.00 – Za + Wojciecha Dzida, ++ jego rodziców Lidię i Ryszarda

14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023

„…DAJ MI PIĆ …”.

Daj mi pić”. Prośba Samarytanki wyraża pragnienie każdego z nas. Potrzebujemy wody żywej, bo potrzebujemy Boga. Niech spotkanie z Chrystusem przychodzącym w słowie i sakramencie zaspokoi nasz duchowy głód, abyśmy nie pragnęli niczego innego prócz tego, co prawdziwie Boże.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy, Syrii i Turcji. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam o godzinie 14.30 na Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia

W każdy wtorek Wielkiego Postu po porannej Mszy Św. prowadzone są krótkie rozważania przygotowane przez młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Serdecznie zapraszamy.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 zapraszam dzieci na Drogę Krzyżową i Mszę św. szkolną szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

W sobotę zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za zmarłego Ks. Proboszcza Antoniego Mazura w XVIII rocznicę śmierci. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza.

Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii.

U Pana kościelnego można nabyć „paschaliki” jako Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca duża w cenie 16 zł i mała w cenie 9 zł. W Niedzielę Zmartwychwstania pozwolą nam przeżyć jedność z tymi dziećmi przy wielkanocnym stole. Zachęcam do wspierania tego dzieła. Nasz Ośrodek Caritas Matka Boża Różańcowa organizuje zbiórkę żywności w sklepie „Biedronka” przy ul. Szymanowskiego w najbliższy piątek od 12.00 do 20.00 i w sobotę od 10.00 do 20.00. Zebrana żywność zostanie przeznaczona dla osób potrzebujących. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i otrzymaną żywność.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka. A w nich m.in., dlaczego ten papież jest inny niż jego poprzednicy i co jest najważniejsze w jego pontyfikacie.