• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 05.03.2023 do 12.03.2023

II Niedziela Wielkiego Postu od 05.03. do 12.03.2023 r.

NIEDZIELA – 05.03.2023 – II Niedziela W. Postu Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

7.30 – Za +męża Stefana Gazdę w V rocznicę śmierci i + syna Kazimierza Gazdę w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ dziadków Bronisławę i Ludwika Pistelok

11.00 – Za + męża Henryka Pławeckiego

Chrzest dziecka: Mikołaj Artur Grolik

14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

PONIEDZIAŁEK – 06.03.2023 – Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

8.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.

8.30 – Za ++ Józefa i Martę Mrzyczek, Józefa i Małgorzatę Pojda, ++ z rodzin: Pojda i Mrzyczek

18.00 – Za + Kazimierza Lazar – od rodzin: Włodarczyk, Grzyb i Wańtuch

20.00 – Apel Maryjny

WTOREK – 07.03.2023 – Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

8.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św. Rozważania Wielkopostne

8.30 – Za + Gerarda Wala i ++ rodziców

12.30 – Msza Św. z nauką dla młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 im. Karola Miarki

18.00 – Za + Bogdana Gruszka – od rodziny Ficek

20.00 – Apel Maryjny

ŚRODA – 08.03.2023 Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

8.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – godzinki

8.30 – Przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kobiet naszej Parafii z okazji Dnia Kobiet

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. dla chorych i starszych Parafian

18.00 – Za + Mariana Sarna – od rodzin: Nowok i Głowacki

CZWARTEK – 09.03.2023

18.00 – Za + Franciszka Sikorę w VII rocznicę śmierci

PIĄTEK – 10.03.2023

17.30 – DROGA KRZYŻOWA dla dzieci

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Floriana Skaźnik DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży i dorosłych

SOBOTA – 11.03.2023

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej, Aniołów Stróżów i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rocznego dziecka Jana Janosz, jego rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków

17.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu. Za + Krystynę Kałus w 30 dzień po śmierci i we wspomnienie urodzin

NIEDZIELA – 12.03.2023 – III Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – Za + męża Stefana i wnuka Krzysztofa o dar życia wiecznego

9.30 – Za + męża Józefa Wuzik w IX rocznicę śmierci

11.00 – Za + Annę Stęchły w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców Jadwigę i Jana Spyra, Helenę i Pawła Stęchły

14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

„…, DOBRZE, ŻE TU JESTEŚMY”.

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera swoich najbliższych uczniów na górę, aby ukazać im swoją najgłębszą tożsamość. Zanim wezmą udział w dramacie męki i śmierci swego Mistrza, otrzymują łaskę ujrzenia chwały przemienionego Chrystusa. Także my możemy doświadczyć przemieniającej mocy Boga na drodze wielkopostnych wyrzeczeń. Prośmy u progu tej Eucharystii, aby trudy i przeciwności znoszone dla Ewangelii przygotowały nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na fundusz misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą Niedzielę zapraszam o godzinie 14.30 na Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W każdy wtorek Wielkiego Postu po porannej Mszy Św. odbywać się będą rozważania przygotowane przez młodzież Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 IM. Karola Miarki w Pszczynie. Serdecznie zapraszamy.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 zapraszam dzieci na Drogę Krzyżową i Mszę św. szkolną. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

W sobotę O godzinie 16.00 i 17.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Wielkiego Postu. O godzinie 18.00 w salce parafialnej odbędzie się Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc dla Ukrainy, Syrii i Turcji.

Zalecki za zmarłych, za których będziemy modlić się podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.

Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnych i Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych 5 do 8.03.2023.

W naszej parafii są rodziny będące w Ruchu Szensztackim. To grono rodzin może się powiększyć bowiem w niedzielę 19 marca gościć będziemy siostrę zakonną, która przybliży nam priorytety i działalność tego Ruchu. Jest też zaproszenie na czuwanie na Jasnej Górze w dniu 18/19 marca 2023. Program ramowy znajdziemy na wywieszonych plakatach w gablotkach. W przypadku chętnych planujemy wyjazd zbiorowy. Odjazd autokaru około 10.30 z placu kościelnego, a powrót z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy przyjmują: P. Henryka Szwarc Tel. 796 614 549 i jej mąż P. Marian Szwarc Tel. 500 233 350 do dnia 12 marca br.