• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 26.02.2023 do 05.03.2023

I Niedziela Wielkiego Postu od 26.02. do 05.03.2023 r.

NIEDZIELA – 26.02.2023 – I Niedziela Wielkiego Postu

7.30 – Za + Marię Tendera – od chrześniaków

9.30 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętej Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ryszarda Bednarka z okazji 70 Rocznicy Urodzin

11.00 – Za ++ Henryka i Otylię Blaut

14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

PONIEDZIAŁEK – 27.02.2023

7.00 – Za + brata Marka Lasek

WTOREK – 28.02.2023

7.00 – Za ++ rodziców Adama i Gertrudę Koczy i Marię Czysz

Rozważania Wielkopostne

ŚRODA – 01.03.2023

7.00 – Za ++ Jana i Marię Wiencek oraz Agnieszkę i Jana Machnik

CZWARTEK – 02.03.2023 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

17.00 – Za + Kazimierza Lazar w 30 dzień po śmierci

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za + Annę Nierząd w X rocznicę śmierci

PIĄTEK – 03.03.2023 – I piątek

17.30 – DROGA KRZYŻOWA dla dzieci

18.00 – Msza św. szkolna. Za + Henryka Jucha, 2 żony, zięcia Henryka i rodziców obu stron, + Helenę Skupień

DROGA KRZYŻOWA dla młodzieży i dorosłych

SOBOTA – 04.03.2023 – Święto Św. KAZIMIERZA, królewicza – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Jolanty Łukaszewicz – Dulniok z okazji 60 urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii II Niedzieli Wielkiego Postu. Za ++ rodziców Annę i Józefa Przeor, Albina i Łucję Szweda, ++ braci Henryka i Franciszka

Błogosławieństwo Rocznego Dziecka: Jan Moń

NIEDZIELA – 05.03.2023 – II Niedziela W. Postu Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

7.30 – Za +męża Stefana Gazdę w V rocznicę śmierci i + syna Kazimierza Gazdę w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za ++ dziadków Bronisławę i Ludwika Pistelok

11.00 – Za + męża Henryka Pławeckiego

Chrzest dziecka: Mikołaj Artur Grolik

14.30 – Gorzkie Żale, Kazanie Pasyjne i Koronka do Bożego Miłosierdzia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK”.

Razem z Chrystusem jesteśmy zaproszeni do wyjścia na pustynię, by przez udział w wielkopostnych zmaganiach otworzyć drzwi naszego serca na wyzwalającą moc Boga. Krępują nas słabości i grzech, ale Chrystus obecny w słowie i sakramentach utwierdza nasze kroki na drodze wyrzeczeń i chce prowadzić do pełni życia. Prośmy w tej Eucharystii o owocne przeżycie rozpoczętego czasu Wielkiego Postu.

Dzisiejsza kolekta jest jałmużną postną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dzisiejszą I Niedzielę Wielkiego Postu zapraszam o godzinie 14.30 na Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca o godzinie 7.00 – zapraszam na Mszę św. o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i uświęcenie duchowieństwa. O godzinie 17.30 okazja do spowiedzi św. i Msza św. dla młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W I piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych Parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. Od 17.00 okazja do Spowiedzi Św., o 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

W I sobotę miesiąca będą nabożeństwa. Wołanie objawień w Fatimie rozbrzmiewa wciąż w Kościele i jest ono zakorzenione głęboko w Ewangelii, jak podkreślał św. Jan Paweł II. Konkretnym wyrazem tego wezwania jest zaproszenie do praktykowania oraz rozpowszechniania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych czasów będziemy to praktykować. 15 minut przed Mszą Św, będziemy mogli wysłuchać rozważań, potem o godzinie 8.00 Msza Św. za dusze w czyśćcu i naszych bliskich zmarłych z ostatnich 10 lat. O godzinie 16.00 będzie Msza z wigilii I Niedzieli Wielkiego Postu.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na fundusz misyjny Ad Gentes. Także w niedzielę 5 marca rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, a od 6 marca rekolekcje szkolne. Codziennie Msze Św. będą o godzinie 8.30 i 18.00 poprzedzone pół- godzinną Adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do Spowiedzi Św. W środę na zakończenie rekolekcji podczas każdej Mszy Św. zostanie zebrana kolekta jako dar rekolekcyjny.

W naszej parafii są rodziny będące w Ruchu Szensztackim. To grono rodzin może się powiększyć bowiem w niedzielę 19 marca gościć będziemy siostrę zakonną, która przybliży nam priorytety i działalność tego Ruchu. Jest też zaproszenie na czuwanie na Jasnej Górze w dniu 18/19 marca 2023. Program ramowy znajdziemy na wywieszonych plakatach w gablotkach. W przypadku chętnych planujemy wyjazd zbiorowy. Odjazd autokaru około 10.30 z placu kościelnego, a powrót z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim.
    Zapisy przyjmują: P. Henryka Szwarc Tel. 796 614 549 i jej mąż P. Marian Szwarc Tel. 500 233 350 do dnia 12 marca br.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza na kolejne zebranie w sprawie redakcji monografii naszej parafii w dniu 01.03.br tj. w środę o godzinie 19.00 do naszego Osiedlowego Centrum Kultury.

Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z „Gościem Niedzielnym”. W dzisiejszym numerze pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących – oraz kod QR do rozważań Drogi Krzyżowej inspirowanych tym uczynkiem.