• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 12.02.2023 do 19.02.2023

VI Niedziela Zwykła od 12.02. do 19.02.2023 r.

NIEDZIELA – 12.02.2023 – VI Niedziela Zwykła

7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus w kolejną rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

9.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Augustyna Duda

11.00 – Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Henryka Jochemczyk z okazji 75 rocznicy urodzin

Chrzest dziecka: Aleksander Konrad Mika

PONIEDZIAŁEK – 13.02.2023

7.00 – Za + męża Franciszka Kania

WTOREK – 14.02.2023 – Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

7.00 – Za + babcię Weronikę Botor – od Ani i Piotrka

ŚRODA – 15.02.2023

7.00 – Za + Feliksa Machnik w kolejną rocznicę śmierci i + żonę Łucję

CZWARTEK – 16.02.2023

18.00 – Za ++ rodziców Marię i Stanisława Machulec, ++ braci: Antoniego, Józefa i Piotra oraz ++ dziadków obu stron

PIĄTEK – 17.02.2023

18.00 – Za + męża Andrzeja Jaszek w IX rocznicę śmierci, ++ rodziców Józefa i Martę Pojda, teściów Teodora i Annę Jaszek, ++ szwagra Emanuela i bratową Marię

SOBOTA – 18.02.2023

14.30 – Chrzest dziecka: Wiktoria Zuzanna Grolik

15.00 – Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dary Ducha Świętego i zdrowie dla Krystiana Tatoj z okazji 18 rocznicy urodzin i w intencji jego ojca Mirosława z okazji 50 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Zwykłej. Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w dla Iwony Błąkała z okazji 50 rocznicy urodzin

NIEDZIELA – 19.02.2023 – VII Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Małgorzatę Kasza we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Kunegundę Nowożyn we wspomnienie 100 rocznicy urodzin, ++ z rodzin: Nowożyn, Adamus i Mańka

11.00 – Za + Bernarda Kasza, + Bronisławę Kasza i ++ z rodziny Kasza

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

NIE PRZYSZEDŁEM ZNIEŚĆ, ALE WYPEŁNIĆ

( PRAWO I PROROKÓW )”.

Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”. Jezus wzywa nas dzisiaj do sprawiedliwości, która sprowadza się do naszej odpowiedzi na wolę Boga wyrażoną w przykazaniach. Ta sprawiedliwość to „sprawa serca”, przemienionego i zaangażowanego w czynienie dobra. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie podążania za słowem Jezusa, aby nasze zaangażowanie w świecie przynosiło obfite owoce.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie naszego kościoła i pozostałych budynków parafialnych. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc poszkodowanym w wybuchu gazu braciom Ewangelikom w Szopienicach. Bóg zapłać za składane ofiary.

We wtorek obchodzimy Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

W piątek o godzinie 17.15 Adoracji Najświętszego Sakramentu i o 18.00 Msza św. szkolna na którą zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. i ich rodziców.

W sobotę o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VII Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna kopertowa przeznaczona będzie na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego. Z dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” można dowiedzieć się m.in., dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.

Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie wraz z Biurem Podróży POLAN organizuje wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do LIBANU drogą Św. Charbela Makhlouf i Kultury Fenicjan w terminie 17.06 do 26.06.2023r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmują: Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie i biuro Podróży POLAN. Wszelkie dane dostępne są na plakatach wywieszonych w gablotce lub na stronie internetowej.

W związku z zamiarem wydania monografii o naszej parafii w postaci książki przez Zarząd Osiedla Stara Wieś, bardzo prosimy wszystkich Parafian o udostępnienie materiałów, zdjęć, obrazów, artykułów, życiorysów, historycznych wydarzeń i wiadomości, które powinny być zamieszczone i uwzględnione w mającym powstać dziele.