• HOSANNA - UKRZYŻUJ GO

• Ogłoszenia od 05.02.2023 do 12.02.2023

V Niedziela Zwykła od 05.02. do 12.02.2023 r.

NIEDZIELA – 05.02.2023 – V Niedziela Zwykła

7.30 – Za ++ ojca Franciszka Kania i Augustyna Gaża w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za + Józefa Wagstyl w III rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

11.00 – Za + Małgorzatę Kiermasz – od sąsiadów

Błogosławieństwo rocznego dziecka: Fryderyk Wiera

PONIEDZIAŁEK – 06.02.2023 – wsp. Św. PAWŁA MIKI i TOWARZYSZY, męczenników

7.00 – Za ++ Juliannę, Augustyna, Alojzego i Jadwigę Larysz

WTOREK – 07.02.2023

7.00 – Za ++ rodziców obu stron i ++ z rodzin: Liszka, Gołek i Łuka

ŚRODA – 08.02.2023

7.00 – Za + Jana Pistelok, ++ rodzeństwo i rodziców

CZWARTEK – 09.02.2023

18.00 – Za + Małgorzatę Kiermasz – od rodzin: Rozmus i Żelazo

PIĄTEK – 10.02.2023 – wsp. Św. SCHOLASTYKI, dziewicy

18.00 – Msza Św. szkolna. Za ++ rodziców Irenę i Mariana Sarna

SOBOTA – 11.02.2023 – wsp. NMP z LOURDES

9.00 – Za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienia Chorych w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian, w intencji Róż Różańcowych naszej parafii z podziękowaniem za otrzymane łaski, zatrzymanie pandemii koronawirusa i z prośbą o dar zdrowia i zachowania od wszelkiej zarazy i trudności życiowych

Procesja i modlitwy przy Grocie Matki Bożej z Lourdes i spotkanie w salce

16.00 – Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Wincentego Nycz z okazji 80 rocznicy urodzin i w intencji zięcia Wojciecha i wnuka Pawła z okazji urodzin

NIEDZIELA – 12.02.2023 – VI Niedziela Zwykła

7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus w kolejną rocznicę śmierci i ++ rodziców obu stron

9.30 – Za ++ rodziców Krystynę i Augustyna Duda

11.00 – Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Henryka Jochemczyk z okazji 75 rocznicy urodzin

Chrzest dziecka: Aleksander Konrad Mika

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.02.2023

WY JESTEŚCIE …”.

Wy jesteście solą ziemi… Wy jesteście światłem świata”. Słowa z dzisiejszej Ewangelii to coś więcej niż wymagające wezwanie. Pan Jezus chce pogłębić w nas ufność, że autentyczne życie wiary jest zaczynem przemieniającym nasz świat. Prośmy w tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, aby wszystkie nasze decyzje, zamiary i czyny przybliżały innych do Królestwa Bożego.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii i Ukrainie. Bóg zapłać za składane ofiary.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników.

W piątek wspominamy Św. Scholastykę, dziewicę. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci. O 18.00 Msza Św. szkolna dla dzieci, szczególnie uczniów z klas V i VI.

W sobotę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Z tej okazji zapraszam na Mszę Św. o godzinie 9.00 w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian oraz w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Po modlitwach zapraszam na spotkanie w salce parafialnej. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii VI Niedzieli Zwykłej. Po Mszy Św. /o godzinie 17.00/ odbędzie się w salce parafialnej zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie kościoła i pozostałych budynków parafialnych. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc poszkodowanym w wybuchu gazu braciom Ewangelikom w Szopienicach.

Domy Rekolekcyjne naszej Archidiecezji prowadzą swoją działalność. Informacje w gablotce i na stronie internetowej. Zachęcam do korzystania z tych rekolekcji i spotkań.

Burmistrz Pszczyny zaprasza mieszkańców Osiedla Stara Wieś na sprawozdawczo-wyborcze ogólne zebranie mieszkańców, które odbędzie się w dniu 15.02.2023 o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pszczynie, ul. Staromiejska 41. Pozostałe informacje znajdziemy na obwieszczeniu w gablotce.

Zbiórka charytatywna „ Chcę zobaczyć świat – GAJA potrzebuje twojej pomocy” odbędzie się 11 lutego 2023 w godzinach od 7.00 do 15.00 przy kwiaciarni AGAWA. Będzie tam kiermasz ciast. Celem zbiórki jest pomoc finansowa dla chorej Gai – dziewczynki, której grozi utrata wzroku. Dziękujemy za wsparcie.

Podaruj 1,5% swojego podatku na rehabilitację dla naszej Emilki Leki. Nr KRS 0000037904. Szczegóły na plakatach w gablotce.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego.