• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 29.01.2023 do 05.02.2023

IV Niedziela Zwykła od 29.01. do 05.02.2023 r.

NIEDZIELA – 29.01.2023 – IV Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Edwarda Pastuszka w I rocznicę śmierci, + żonę Annę, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron

9.30 – Za + Weronikę Skaźnik w XIII rocznicę śmierci, ++ męża Franciszka i 3 synów

11.00 – Za + Stefanię Piecha we wspomnienie urodzin

PONIEDZIAŁEK

7.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi Śląskiej o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę dla dziadka Reinholda i babci Margoty

WTOREK – 31.01.2023 – 30.01.2023 – wsp. Św. JANA BOSKO, prezbitera

7.00 – Za + Papieża Seniora Benedykta XVI

ŚRODA – 01.02.2023

7.00 – Za + Jana Krawieczek, ++ rodziców Helenę i Ludwika Drzyzga, + córkę Halinę

CZWARTEK – 02.02.2023 – Św. OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – kolekta na Zakony – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Msza Św. młodzieżowa. Za ++ dziadków Jana i Katarzynę Czogała

PIĄTEK – 03.02.2023 – wsp. Św. BŁAŻEJA, biskupa i męczennika – I piątek

Błogosławieństwo Św. Błażeja

18.00 – Msza Św. szkolna. Za wstawiennictwem Niepokalanej NMP w podziękowaniu Opatrzności Bożej za wszystkie otrzymane łaski w kolejną rocznicę ślubu oraz z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę dla całej rodziny Filipczuk

Błogosławieństwo Św. Błażeja

SOBOTA – 04.02.2023 – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

15.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi Śląskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Janiny z okazji 75 rocznicy urodzin

16.00 – Msza Św. z wigilii V Niedzieli Zwykłej. Za + syna Dawida Lasek w XIII rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 05.02.2023 – V Niedziela Zwykła

7.30 – Za ++ ojca Franciszka Kania i Augustyna Gaża w kolejną rocznicę śmierci

9.30 – Za + Józefa Wagstyl w III rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

11.00 – Za + Małgorzatę Kiermasz – od sąsiadów

Roczek dziecka: Fryderyk Wiera

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023

„… CIESZCIE SIĘ I RADUJCIE … ”.

Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek wspominamy Św. Jana Bosko, prezbitera.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest ono obchodzone w całym Kościele jako Światowy dzień życia konsekrowanego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 7.00. o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i uświęcenie duchowieństwa. W tym dniu święcimy gromnice. Podczas Mszy Św. o godzinie 18.00 na którą zapraszam także młodzież, zostaną poświęcone świece i Skarbce dla dzieci do I Komunii Św. Kolekta przeznaczona będzie na Zakony Kontemplacyjne.

W I piątek miesiąca wspominamy Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Od godz. 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii. Również od godziny 9.00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu stajenki. O godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Św. dla dzieci. O 18.00 Msza Św. szkolna dla dzieci, szczególnie te, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Po Mszy Św. porannej i wieczornej będzie udzielane błogosławieństwo Św. Błażeja.

W I sobotę miesiąca zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, zwłaszcza tych, którzy odeszli do wieczności w ciągu ostatnich dziesięciu lat. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii V Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi kolejną zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii.

W związku z zamiarem wydania monografii o naszej Parafii i Osiedlu Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza Radę Parafialną, członków Zarządu Osiedla i zainteresowanych mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w dniu 02.02,2023 tj w czwartek na godzinę 19.00 do naszego Osiedlowego Centrum Kultury. W dalszym ciągu prosimy o udostępnienie materiałów, zdjęć itp.

Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie wraz z Biurem Podróży POLAN organizuje wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do LIBANU drogą Św. Charbela Makhlouf i Kultury Fenicjan w terminie 17.06 do 26.06.2023r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmują: Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie i biuro Podróży POLAN. Wszelkie dane dostępne są na plakatach wywieszonych w gablotce lub na stronie internetowej.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów.