• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 22.01.2023 do 29.01.2023

III Niedziela Zwykła od 22.01. do 29.01.2023 r.

NIEDZIELA – 22.01.2023 – III Niedziela Zwykła

7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Jerzego Kloc w XVII rocznicę śmierci, ++ z rodziny Kloc i Polak

11.00 – Za ++ rodziców Eufemię i Konrada Leśnikowski, ++ 3 córki, zięcia, 2 wnuków, ++ z rodzin: Leśnikowski, Wojtała, Glanc, Stencel i dusze opuszczone

15.00 – Wspólne Kolędowanie z Chórem „CANTEMUS” i dziećmi

PONIEDZIAŁEK – 23.01.2023

7.00 – Za + Tomasza Talarczyk w 30 po śmierci – od kochającej Magdaleny i dzieci

WTOREK – 24.01.2023 – wsp. Św. FRANCISZKA SALEZEGO, bpa i dK

7.00 – Za ++ Wierę i Alfreda Kobierskich w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców obu stron

ŚRODA – 25.01.2023 – Święto NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, apostoła

7.00 – Za + męża Aleksandra Noga

CZWARTEK – 26.01.2023 – wsp. Św. Biskupów TYMOTEUSZA i TYTUSA

18.00 – Za + ojca Pawła Brychlik w VI rocznicę śmierci, + mamę Stefanię i ++ dziadków obu stron

PIĄTEK – 27.01.2023

18.00 – Za ++ rodziców Łucję i Ryszarda Sikora, ++ teściów Marię i Franciszka Kraus, ++ z rodzin: Sikora, Kiermasz, Kraus i Knopek

SOBOTA – 28.01.2023 – wsp. Św. TOMASZA z AKWINU, prezbitera i dK

14.00 – Chrzest dziecka: Leo Daniel Sobczak

15.00 – Ślub konkordatowy: Katarzyna Leśko i Arkadiusz Lapczyk

16.00 – Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Zwykłej.

1/ Za + Floriana Skaźnik w II rocznicę śmierci o dar życia wiecznego

2/ Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Piotra Jurczygi z okazji 60 Rocznicy Urodzin

Roczek dziecka: Korneliusz Gac

NIEDZIELA – 29.01.2023 – IV Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Edwarda Pastuszka w I rocznicę śmierci, + żonę Annę, ++ rodziców i rodzeństwo obu stron

9.30 – Za + Weronikę Skaźnik w XIII rocznicę śmierci, ++ męża Franciszka i 3 synów

11.00 – Za + Stefanię Piecha we wspomnienie urodzin

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023

JEZUS GŁOSIŁ EWANGELIĘ O KRÓLESTWIE …”

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera ze swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nim obietnice – pewne. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo.

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Kolekta przeznaczona jest na gazowe ogrzewanie. Bóg zapłać za każdą składaną ofiarę.

W dzisiejszą niedzielę o godzinie 15.00 w naszym kościele zapraszam na wspólne kolędowanie wraz z naszym chórem „Cantemus” i dziećmi naszej parafii.

We wtorek wspominamy Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę przypada święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła i kończy się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.

W czwartek obchodzimy wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W sobotę wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii IV Niedzieli Zwykłej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na energię elektryczną. Przed kościołem będą zbierane ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni.

Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie wraz z Biurem Podróży POLAN organizuje wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do LIBANU drogą Św. Charbela Makhlouf i Kultury Fenicjan w terminie 17.06 do 26.06.2023r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmują: Zarząd Osiedla Stara Wieś w Pszczynie i biuro Podróży POLAN. Wszelkie dane dostępne są na plakatach wywieszonych w gablotce lub na stronie internetowej.

W związku z zamiarem wydania monografii o naszej parafii w postaci książki przez Zarząd Osiedla Stara Wieś, bardzo prosimy wszystkich Parafian o udostępnienie materiałów, zdjęć, obrazów, artykułów, życiorysów, historycznych wydarzeń i wiadomości, które powinny być zamieszczone i uwzględnione w mającym powstać dziele.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła.