• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 15.01.2023 do 22.01.2023

II Niedziela Zwykła od 15.01. do 22.01.2023 r.

NIEDZIELA – 15.01.2023 – II Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Marię Jaromin w VIII rocznicę śmierci, męża Pawła, ++ 2 siostry i 2 szwagrów

9.30 – Za + Otylię Błaut w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + męża Krzysztofa Muras

PONIEDZIAŁEK – 16.01.2023

7.00 – Za + Stanisława Leki

WTOREK – 17.01.2023 – wsp. Św. ANTONIEGO, opata

17.00 – Za + Bogdana Gruszka w I rocznicę śmierci

ŚRODA – 18.01.2023 TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

7.00 – Za + Franciszka Boryczkę, żonę Annę i rodziców obu stron

CZWARTEK – 19.01.2023 – wsp. Św. JÓZEFA SEBASTIANA PELCZARA, bpa

18.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Aniołów Stróżów z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji Maksymiliana Trembla z okazji 5 urodzin

PIĄTEK – 20.01.2023

18.00 – Za + Alojzego Celer w VII rocznicę śmierci

SOBOTA – 21.01.2023 – wsp. Św. AGNIESZKI, dziewicy i męczennicy

8.00 – Za wstawiennictwem Św. Joachima i Anny w intencji babć i dziadków z okazji ich święta

16.00 – Msza Św. z wigilii III Niedzieli Zwykłej. Za + dziadka Jana Duda – od wnuków oraz za ++ dziadków Rozalię i Józefa Szpek, Gertrudę i Franciszka Duda – od wnuków i prawnuków

NIEDZIELA – 22.01.2023 – III Niedziela Zwykła

7.30 – Za + ojca i męża Aleksandra Rozmus we wspomnienie urodzin

9.30 – Za + Jerzego Kloc w XVII rocznicę śmierci, ++ z rodziny Kloc i Polak

11.00 – Za ++ rodziców Eufemię i Konrada Leśnikowski, ++ 3 córki, zięcia, 2 wnuków, ++ z rodzin: Leśnikowski, Wojtała, Glanc, Stencel i dusze opuszczone

15.00 – Wspólne Kolędowanie z Chórem „CANTEMUS” i dziećmi

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023

„OTO BARANEK BOŻY…”.

Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. Również my zgromadzeni na Eucharystii pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia, wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i w łamaniu chleba.

Dzisiejsza kolekta specjalna kopertowa przeznaczona jest na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego, opata.

Od środy rozpoczynamy Tydzień Ekumeniczny. Przez ten czas modlimy się o Jedność Chrześcijan.

W czwartek przypada wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka, z tej okazji zapraszam wszystkie Babcie i Dziadków na Mszę św. w ich intencji o godzinie 8.00, a o godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę 22 stycznia o godzinie 15.00 w naszym kościele zapraszam na wspólne kolędowanie wraz z naszym chórem „Cantemus”. Do kolędowania zapraszam także dzieci naszej parafii, które chciałyby wystąpić grając, czy śpiewając kolędy i pastorałki. Chętnych proszę o zgłaszanie swego występu dzisiaj w zakrystii.

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na gazowe ogrzewanie.

W związku z zamiarem wydania monografii o naszej parafii w postaci książki przez Zarząd Osiedla Stara Wieś, bardzo prosimy wszystkich Parafian o udostępnienie materiałów, zdjęć, obrazów, artykułów, życiorysów, historycznych wydarzeń i wiadomości, które powinny być zamieszczone i uwzględnione w mającym powstać dziele.

Pracownicy i uczestnicy Ośrodka Matka Boża Różańcowa zapraszają bardzo serdecznie na Przedstawienie Jasełkowe pt. „W stronę Światła”, które odbędzie się 19.01.2023 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury godzinie 18.00. Wstęp na jasełka jest bezpłatny. Obowiązywać będą darmowe zaproszenia do odebrania w Ośrodku MBR Tel. 32 44 90 894 lub Pszczyńskim Centrum Kultury. Podczas przedstawienia osoby chętne mogą wspomóc nasz Ośrodek wrzucając dowolną kwotę do puszek kwestarskich.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia; Beata Zajączkowska pisze z Watykanu o pożegnaniu papieża seniora, a Franciszek Kucharczak opisuje, jak umierali papieże.