• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 08.01.2023 do 15.01.2023

Niedziela Chrztu Pańskiego od 08.01. do 15.01.2023 r.

NIEDZIELA – 08.01.2023 – Niedziela Chrztu Pańskiego

7.30 – Za + Franciszka Kopeć w II rocznicę śmierci, ++ rodziców i szwagra

9.30 – Za + Emila Botor i + żonę Weronikę

11.00 – Za + Kazimierza Płachno w II rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Płachno, Wyrobek i Krystian

PONIEDZIAŁEK – 09.01.2023

7.00 – Za + Helenę Spyra – od sąsiadów

WTOREK – 10.01.2023

7.00 – Za ++ rodziców Annę i Henryka Pojda i + brata Tadeusza

ŚRODA – 11.01.2023

7.00 – Za + Stanisława Sakrajeckiego – od sąsiadów

CZWARTEK – 12.01.2023

18.00 – Za + Franciszkę Pławecką w I rocznicę śmierci, męża Walentego oraz ++ synów Tadeusza i Henryka

PIĄTEK – 13.01.2023

18.00 – Za + Leszka Stalskiego we wspomnienie urodzin

SOBOTA – 14.01.2023

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00 – Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zwykłej.Za + męża i tatę Andrzeja Szpek o radość życia wiecznego w III rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 15.01.2023 – II Niedziela Zwykła

7.30 – Za + Marię Jaromin w VIII rocznicę śmierci, męża Pawła, ++ 2 siostry i 2 szwagrów

9.30 – Za + Otylię Błaut w I rocznicę śmierci

11.00 – Za + męża Krzysztofa Muras

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest” (Łk 3,21). Ta narracja sugeruje, że zanurzył się w wodach Jordanu po innych, ustawiwszy się pokornie na końcu kolejki. Prośmy w czasie tej Eucharystii pokornego Boga, by poruszyły nas na nowo słowa, które Mesjasz usłyszał nad falami Jordanu: „Jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii i Ukrainie. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

W tym tygodniu kontynuujemy Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędowe. W czwartek i sobotę od godziny 10.00, a w piątek od 13.00 będzie kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym terminie. Zgłosić można w zakrystii, kancelarii i telefonicznie.

W piątek od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Zgłoszenia w zakrystii.

W sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną w intencji Róż Różańcowych naszej parafii. Serdecznie zapraszam do podjęcia decyzji z nowym rokiem wstąpienia i utworzenia nowych róż różańcowych. Wystarczy codziennie odmówić dziesiątkę różańca, a w drugą sobotę miesiąca spotkać się na Mszy Św. i we wspólnocie w salce parafialnej. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii II Niedzieli Zwykłej.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na spłatę za ogrodzenie naszego cmentarza.

W niedzielę 22 stycznia o godzinie 15.00 w naszym kościele zapraszam na wspólne kolędowanie wraz z naszym chórem „Cantemus”. Do kolędowania zapraszam także dzieci naszej parafii, które chciałyby wystąpić grając, czy śpiewając kolędy i pastorałki. Chętnych proszę o zgłaszanie swego występu do przyszłej niedzieli w zakrystii.

W związku z zamiarem wydania monografii o naszej parafii w postaci książki przez Zarząd Osiedla Stara Wieś, bardzo prosimy wszystkich Parafian o udostępnienie materiałów, zdjęć, obrazów, artykułów, życiorysów, historycznych wydarzeń i wiadomości, które powinny być zamieszczone i uwzględnione w mającym powstać dziele.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Od dzisiaj „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł.

Mały „Gość Niedzielny” w cenie 7 zł.