• „ZNAM OWCE MOJE,
    A MOJE MNIE ZNAJĄ … ”.

• Ogłoszenia od 01.01.2023 do 08.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi od 01.01. do 08.01.2023 r.

NIEDZIELA – 01.01.2023 – UROCZYSTOŚĆ
    Świętej BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

9.30 – Przez wstawiennictwo Św. Rodziny w intencji Rodzin naszej Parafii

11.00 – Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem

za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Weroniki Pochopień z okazji urodzin

16.00 – Za + Różę Kloc w II rocznicę śmierci

PONIEDZIAŁEK – 02.01.2023 – Wsp. Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bp i dK

WTOREK – 03.01.2023

7.00 – Za + Beatę Lekki w I rocznicę śmierci, + męża Piotra i córkę Beatę oraz ++ z rodzin: Lekki, Schombera i Myszor

ŚRODA – 04.01.2023

7.00 – Za ++ rodziców Zofię i Henryka, Józefę i Ludwika, ++ z rodzin: Płatkowski, Weszka, Bojarski i Kloc

CZWARTEK – 05.01.2023 – I czwartek

7.00 – O powołania kapłańskie, zakonne do życia konsekrowanego oraz o uświęcenie duchowieństwa

18.00 – Za + Małgorzatę Kasza – od sąsiadów

PIĄTEK – 06.01.2023 – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

9.30 – Za + Stefana Żelazo – od sąsiadów

11.00 – Za + męża Leszka Bieleckiego w IV rocznicę śmierci

SOBOTA – 07.01.2023 – I sobota

8.00 – Za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych zwłaszcza tych, którzy zakończyli życie ziemskie w ciągu ostatnich dziesięciu lat

16.00 – Msza Św. z wigilii Niedzieli Chrztu Pańskiego. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Jadwigi z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Łukasza Janeckiego z okazji 40 rocznicy urodzin i w intencji całej rodziny

NIEDZIELA – 08.01.2023 – Niedziela Chrztu Pańskiego

7.30 – Za + Franciszka Kopeć w II rocznicę śmierci, ++ rodziców i szwagra

9.30 – Za + Emila Botor i + żonę Weronikę

11.00 – Za + Kazimierza Płachno w II rocznicę śmierci, ++ z rodzin: Płachno, Wyrobek i Krystian

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

01.01.2023

NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO…”

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Rozważamy nadal tajemnicę Wcielenia. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do odkrycia konsekwencji Bożego Narodzenia w naszym życiu. „Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa” – mówi do nas św. Paweł. Wpatrując się w Syna Bożego, który stał się Synem Maryi, prośmy o dar dziecięcego zaufania do Boga Ojca.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za składane ofiary.

Dzisiaj w pierwszy dzień Nowego 2023 Roku obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte są sprawowane o godzinie 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. będą o godzinie 7.30, 9.30 i 11.00. Kolekta przeznaczona będzie na misje. W naszej parafii gościć będziemy Ojców Kombonianów, którzy przeprowadzą animację misyjną i zbiorą ofiary na ten cel przed kościołem. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. W tym dniu obchodzimy Dies Episcopi – przypada rocznica konsekracji ks. Abpa Wiktora Skworca, a także kolejna rocznica konsekracji biskupów pomocniczych: Ks. bp Marka Szkudło i Ks. bp Adama Wodarczyka. Otoczmy modlitwą naszych pasterzy.

W związku z Uroczystością Trzech Króli odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odbędą się w następny piątek 13 stycznia. Zgłoszenia w zakrystii.

W I sobotę zapraszam na Mszę św. o godzinie 8.00 ofiarowaną za dusze w czyśćcu cierpiące i naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli od nas w minionym dziesięcioleciu. O godzinie 16.00 będzie Msza św. z wigilii Niedzieli Chrztu Pańskiego.

Przyszła niedziela będzie Niedzielą Chrztu Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc Syrii i Ukrainie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego pozostał jeszcze świąteczno-noworoczny numer w cenie 15 zł

Wszystkim Mieszkańcom Naszej Wspólnoty Parafialnej

Błogosławionego – Szczęśliwego Nowego 2023 Roku