• „WY JESTEŚCIE
    ŚWIADKAMI TEGO … ”.

• Ogłoszenia od 04.12.2022 do 11.12.2022

II Niedziela Adwentu od 04.12. do 11.12.2022 r.

NIEDZIELA – 04.12.2022 – II NIEDZIELA ADWENTU Święto ŚW. BARBARY

7.30 – Za + Aleksandra Noga, ++ jego rodziców Martę i Mateusza Noga, ++ z rodzin: Dziura i Zelner

9.30 – Za ++ Franciszka i Annę oraz Jana Olesz, ++ Józefa i Zofię Szweda i Stanisława Palicę

11.00 – Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Barbary w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin oraz ++ górników z okazji ich święta

PONIEDZIAŁEK – 05.12.2022

7.00 – Msza Św. roratnia. Za + Henryka Pławeckiego o wieczną radość nieba – od Jana i Teresy Bieleckich z Piasku

WTOREK – 06.12.2022 – Wsp. ŚW. MIKOŁAJA, biskupa

7.00 – Za + męża Józefa Wuzik we wspomnienie urodzin, ++ rodziców Marię i Pawła Wuzik oraz szwagra Ludwika Szczotka

16.00 – Msza Św. roratnia. Przez wstawiennictwo Św. Mikołaja w intencji dzieci naszej parafii

ŚRODA – 07.12.2022 – Wsp. ŚW. AMBROŻEGO, bpa i dK

7.00 – Za + Jana Dobija – od pracowników Firmy HEWALEX

CZWARTEK – 08.12.2022 – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

12-13.00 GODZINA ŁASKI przed Najświętszym Sakramentem

18.00 – Msza Św. roratnia. Przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanie Poczętej w intencji Dzieci Maryi naszej parafii oraz ich rodziców i rodzeństwa

PIĄTEK – 09.12.2022

18.00 – Msza Św. roratnia. Za + tatę Stefana Lasek o radość życia wiecznego

SOBOTA – 10.12.2022

8.00 – Przez wstawiennictwo NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej parafii

16.00Msza Św. z wigilii III NIEDZIELI ADWENTU. Za + Zofię Dzida w VII rocznicę śmierci

NIEDZIELA – 11.12.2022 – III NIEDZIELA ADWENTU

7.30 – Za + Zygmunta Baron

9.30 – Za + Franciszka Kubicę w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców Martę i Józefa

11.00 – Za + Łucję Machnik we wspomnienie kolejnej rocznicy urodzin i + Feliksa Machnik

Roczek dziecka: Eryk Maślanka

II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

PRZYGOTUJCIE DROGĘ PANU…

Wsłuchując się w dzisiejszą Ewangelię, możemy doznać wstrząsu – Jan Chrzciciel zapowiada sąd i wzywa do nawrócenia. Słowo proroka jest stanowcze i wskazuje na konieczność przygotowania naszego życia na przyjście Chrystusa. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na energię elektryczną. Przed kościołem zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Ukrainy i Syrii. Bóg zapłać za składane ofiary.

We wtorek przypada wspomnienie Św. Mikołaja. Wraz z Zarządem Osiedla Stara Wieś zapraszam dzieci na Mszę Św. roratnią o godzinie 16.00 i na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

W środę obchodzimy wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. od 12.00 – 13.00 możemy przeżyć GODZINĘ ŁASKI trwając w tym czasie w milczeniu przed Najświętszym sakramentem. Msze Św. będą sprawowane o godzinie 7.00 i 18.00. Kolekta będzie na potrzeby naszego kościoła. Msza Święta o godzinie 18.00 będzie sprawowana w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin. Po Mszy Św. będzie spotkanie przy stole w salce parafialnej.

W piątek o godzinie 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Św., o 18.00 Msza Św. szkolna. Po Mszy Św. w salce parafialnej odbędzie się Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W drugą sobotę miesiąca zapraszam na Mszę Św. o godzinie 8.00 wszystkich należących i chcących należeć do Żywego Różańca. O godzinie 16.00 będzie Msza Św. z wigilii III Niedzieli Adwentu.

W III Niedzielę Adwentu kolekta specjalna przeznaczona będzie na zapłacenie za remont i odnowienie elewacji naszego kościoła.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Zarząd Osiedla Stara Wieś zaprasza seniorów naszego Osiedla w wieku 65 lat i starszych na coroczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Naszej Szkole w czwartek 15 grudnia br. o godzinie 16.00. Wszystkich chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do 9 grudnia u Pani Łucji Brachaczek telefonicznie 516 570 662, lub Pana Mariana Szwarc telefonicznie 500 233 350.

Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Zarząd Osiedla wzorem lat ubiegłych prosi mieszkańców o przygotowanie paczek żywnościowych, które zostaną rozdane w okresie przedświątecznym osobom chorym, ubogim i potrzebującym. Paczki można składać w przedsionku kościoła lub zakrystii do niedzieli 11 grudnia 2022r. Z góry składamy gorące „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza Gościa Niedzielnego w którym między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale.